COUCHING, FRIRING, BROZNING. LEŻING, SMAŻING, OPALAŻING.

Plaża w centrum Paryża? Czemu nie!

Od 20 lipca przez równo 6 tygodni zarówno rodowici Paryżanie, jak i turyści, mają okazję korzystać ze specjalnie zorganizowanych plaż. Fanatykom wodnego szaleństwa polecamy udać się do City Hall plaza, na wybrzeża Sekwany lub do Bassin de la Villetee. W ciągu tygodnia (od niedzieli do czwartku) plaże otwarte są przez 12 godzin – od 10 do 22. Podczas weekendów (piątek – sobota) sprawy mają się trochę inaczej. Wtedy ranne ptaszki mogą wtedy zawitać na plaże już od 9 rano (w sam raz na ochłodę po porannej przebieżce ulicami Paryża lub alejkami Parku Monceau), a fanatycy nocnego życia mają możliwość plażowego imprezowania do północy.

Zwykle ruchliwa, biegnąca brzegiem Sekwany droga Georges-Pompidou została całkowicie przetransformowana w morski kurort z leżaczkami i palmami. Do 21 sierpnia przewidywane są różnorakie atrakcje odbywające się na tym pokrytym piaskiem pasie o długości jednego kilometra. Spotowcy mogą wziąć udział w zajęciach Tai-Chi, tańca, piłkarzyków lub spróbiwać swoich sił w tradycyjnej francuskiej grze w bule. Młodsi goście również znajdą tu coś dla siebie – czy to na warsztatach budowania zamków z piasku czy w licznych zabawach sportowych.

Innymi słowy, jeśli nie do końca wiecie czy marzy Wam się Paryż czy gorąca plaża, mamy dla Was rozwiązanie. Nie trzeba szukać miejsca wśród lasu parawanów nad polskim morzem lub wydawać kroci na all inclusive w tropikach. Bo chyba nie wspomniałam jeszcze, że wejście na wszystkie paryskie plaże jest całkowicie darmowe?

 

Małe mapki dla wizualistów:

http://filer.paris.fr/quefaire/uploads/images/plan-bdv-11-07-16.jpg

http://filer.paris.fr/quefaire/uploads/images/plan-vgp-11-07-16.jpg

 

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Dzielnica Montmartre/http://pixabay.com/aajajim