Paryskie targi Foire de Paris

Odkryj historię paryskich targów Foire de Paris. Dowiedz się więcej na temat tej niezwykłej imprezy organizowanej co roku w Paryżu.

Historia paryskich targów

Tradycja targów i wystaw ma w Paryżu bardzo długą historię. Pierwsze targi organizowano już w średniowieczu, przez lata wielkimi wydarzeniami były wystawy światowe w Paryżu. Po wystawie światowej w 1900 roku organizacje zawodowe wraz z Paryską Izba Przemysłowo-Handlową (CCIP – La Chambre de commerce et d’industrie de Paris) postanowiły zorganizować paryskie targi Foire de Paris skupiające się na francuskich wystawcach, przedsiębiorstwach i firmach. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1904 roku w Carreau du Temple. Targi odbywały się także w Grand Palais, na Polu Marsowym, w ogrodach Tuileries czy na esplanade des Invalides. W 1921 roku zadecydowano, że targi powinny mieć swoje stałe miejsce. Od 1923 roku targi odbywają się w centrum wystawienniczym Porte de Versailles.

Paryskie targi Foire de Paris

Logo Foire de Paris

Na czym polega Foire de Paris?

Foire de Paris są organizowanymi co roku targami. Wystawcy prezentują swoje produkty i usługi na stoiskach podzielonych na 4 kategorie: dom, wino i gastronomia, rzemiosło artystyczne i kultura, zakupy. Liczne konkursy pozwalają wyłonić najlepszych przedsiębiorców i warte uwagi produkty. W programie targów są także konkursy, warsztaty, zajęcia, konsultacje, konferencje, koncerty, parady. Paryskie targi są ciągle ulepszane i modernizowane, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców i zwiedzających. W 1957 roku po raz pierwszy targi były otwarte także w nocy. Od 2012 roku można także porozmawiać z ekspertami z zakresu mediacji (z Zawodowej Izby Mediacji i Negocjacji), co pozwala uniknąć różnych sporów sądowych między kontrahentami. Paryskie targi co roku odwiedza około 400 000 odwiedzających, swoje produkty prezentuje tu ponad 1200 wystawców.

Dlaczego warto odwiedzić paryskie targi Foire de Paris?

Podczas targów można zapoznać się z nowinkami francuskiego przemysłu, kupić oraz spróbować doskonałych win i produktów, a także znaleźć elementy wyposażenia wnętrz, ubrania i inne dodatki. Zebranie w jednym miejscu dużej ilości wystawców sprawia, że to niezwykłe wydarzenie przyciąga tłumy. Impreza jest interesująca nie tylko dla mieszkańców Paryża, ale także dla turystów. Warto odwiedzić też samo centrum wystawiennicze Paris Expo w Porte de Versailles. Jest to największe centrum w Europie pod względem działalności oraz siódme pod względem powierzchni.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

octobre rose w paryżu różowy październik