Aquaboulevard – park wodny w Paryżu

Upał wciąż się utrzymuje, a Ty nie masz urlopu? Jeśli mieszkasz w Paryżu dobrym wyborem jest wycieczka do Aquaboulevard.

Zarys historii

Aquaboulevard jest kompleksem basenów i innych aktywności wodnych, czyli aquaparkiem. Położone w 15. dzielnicy miejsce wchodzi w skład Parc omnisports Suzanne-Lenglen, w którego pobliżu znajduje się jedyne w Paryżu lądowisko dla helikopterów. Aquaboulevard ma powierzchnię 7000 metrów kwadratowych i jest największą atrakcją tego typu w regionie Île-de-France. Kompleks został otwarty w 1989 i był wtedy największym aquaparkiem w Europie. Miejsce co roku odwiedza wiele milionów osób, co przynosi ogromne zyski.

aquaboulevard basen paryż aquapark

http://www.offi.fr/enfants/aquaboulevard-1415.html

Atrakcje Aquaboulevard

Poza licznymi basenami aquapark oferuje wiele zjeżdżalni, atrakcji wodnych (bicze wodne, gejzery), sauny, łaźnie tureckie czy jacuzzi. Warto zaznaczyć, że część zjeżdżalni jest poprowadzona na zewnątrz budynku, korzysta się z nich nawet zimą. Na większych zjeżdżalniach używa się ogromnych kół ratunkowych lub pontonów. W Aquaboulevard można wypróbować swoich sił na wake boardzie czy skoczyć na sznurze do wody. Niezwykłą atrakcją są również fale, które wyglądają (i mają siłę) jak w prawdziwym morzu. Ich nadejście jest regularne – co 30 minut. Sygnały dzwiękowe oznaczają nadejście fal oraz określają ich siłę. Jak na każdym basenie, nad bezpieczeństwem pływających czuwają doskonale wykwalifikowani ratownicy. Najmłodszych z pewnością zachwyci wielki wieloryb-zjeżdżalnia. Ta atrakcja jest naprawdę niezwykła, ponieważ możemy wejść do środka zwierzęcia i zobaczyć jak jest zbudowany w środku, obejrzeć z bliska serce i wnętrze największych zwierząt na ziemi. Warto wspomnieć, że w czasie lata otwarte są zewnętrzne baseny i można wypocząć na plaży.

Godziny otwarcia:
09:00-23:00 poniedziałek, wtorek, środa, czwartek
09:00-00:00 piątek
08:00-00:00 sobota
08:00-23:00 niedziela
Kasy zamykają się o 21:00!

Adres:
4-6 Rue Louis Armand
75015 Paryż

Dojazd:
metro 8 stacja Balard
metro 12 stacja Porte de Versailles
metro 12 stacja Corentin Celton
tramwaj 2 stacja Suzanne Lenglen

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

fundacja louis vuitton