Pomysły na sylwestra w Paryżu: top 5 propozycji

Bez wątpienia noc sylwestrowa jest wyjątkowa – w jednej chwili żegnamy stary rok i witamy nowy. Dla wielu nowy rok jest motywacją do nowego początku i zmian w swoim życiu i chyba nie ma lepszego miejsca na takie świętowanie niż stolica Francji. Sprawdźcie jakie pomysły na sylwestra w Paryżu Wam proponujemy.

Sylwester na Polach Elizejskich

Główne obchody sylwestra w Paryżu odbywają się na najsłynniejszej ulicy miastach, czyli Polach Elizejskich (fr. Avenue des Champs-Élysées). Z pewnością będzie tam bardzo tłoczno, ale jesteśmy pewni, że taki sylwester pod chmurką będzie ciekawy i zapadnie Wam na długo w pamięć. Na Łuku Triumfalnym wyświetlane są krótkie spektakle świetlno-dźwiękowe utrzymane w konkretnym temacie przewodnim, starannie wybieranym każdego roku. Przed północą następuje zaś wielkie odliczanie, a potem wspólne świętowanie Nowego Roku. Później można na przykład przejść się na spacer po oświetlonym Paryżu albo wrócić do domu/hotelu. Sylwester na Polach Elizejskich jest osiągalną opcją nawet dla osób z niskim budżetem na wyjazd – te atrakcje są bezpłatne.

Pomysły na sylwestra w Paryżu: top 5 propozycji

Pomysły na sylwestra w Paryżu: top 5 propozycji, źródło: Paris16/Wikimedia Commons

Sylwestrowy rejs statkiem po Sekwanie

Niezapomnianym przeżyciem na pewno byłby sylwestrowy rejs statkiem po Sekwanie. Można wybrać sam rejs, opcję z lampką wina lub szampana albo zdecydować się na rejs połączony z kolacją lub balem na pokładzie. Rozświetlony Paryż widziany nocą z pokładu statku czy barki na pewno doda Wam entuzjazmu i pozytywnego myślenia na nadchodzący rok.

Nowy Rok w operze, teatrze lub kabarecie

Wymieniając pomysły na sylwestra w Paryżu nie sposób nie wymienić obcowania ze sztuką. Sylwestrowa noc jest doskonałym momentem na wybranie się do opery, teatru czy kabaretu np. Moulin Rouge. W większości miejsc grane są wtedy specjalne spektakle. Zaczynają się one wieczorem i kończą tuż przed północą lub mają przerwę o północy i są kontynuowane już w nowym roku. Poczęstunek szampanem zazwyczaj jest w cenie biletu. Bilety na sylwestrowe spektakle są oczywiście droższe niż na co dzień. Warto poczytać na temat promocji lub kupić bilety w pierwszej turze ich wypuszczenia.

sylwester w paryżu

Pomysły na sylwestra w Paryżu: Moulin Rouge

Wykwintna kolacja w dobrej restauracji

W Paryżu jest mnóstwo świetnych restauracji, w tym także restauracje z gwiazdkami Michelin. Dobra kolacja może być prawdziwą ucztą dla wszystkich zmysłów. W stolicy Francji znajdziecie restauracje oferujące kulinarną podróż po całym świecie – to od Was zależy czy zdecydujecie się na miejsce z kuchnią francuską czy z innego zakątka świata. W sylwestra wiele miejsc oferuje specjalne menu degustacyjne z daniami przygotowanymi właśnie na tę okazję. Sprawdźcie także ofertę dwóch restauracji na wieży Eiffla – kolacja i niesamowity widok w jednym.

Zorganizowana wycieczka na sylwestra

Pomysłem na to jak spędzić sylwestra w Paryżu jest także wybór gotowej wycieczki zorganizowanej. Jej największym plusem jest to, że nie musicie ani martwić się o brak atrakcji ani zajmować się szczegółowym planowaniem wyjazdu – totalny relaks. Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie – w poprzednich latach organizowaliśmy sylwestrowe wyjazdy do Paryża być może wrócą one do naszej oferty!

*Warto wspomnieć, że w sylwestra od określonej godziny transport komunikacją miejską jest darmowy – można to sprawdzić na stronie RATP

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Fulgence Bienvenüeparis fashion week