Magiczny Paryż – Muzeum Magii i Muzeum Automatów

Jesteś zafascynowany/a światem baśni? Czytałeś/aś wszystkie części opowieści z Narnii? Zawsze chciałeś być uczniem Hogwartu? Jeśli tak, musisz koniecznie odwiedzić Muzeum Magii w Paryżu.

Musée de la Magie, czyli Muzeum Magii

Magiczne pokazy, specjalny sklepik z niezwykłymi przedmiotami i niezwykłe eksponaty możemy podziwiać w paryskim muzeum poświęconym magii. Miejsce jest szczególnie skupione na optycznej iluzji, znajdziemy tam przedmioty ułatwiające wytworzenie takiego efektu oraz spotkamy iluzjonistów z prawdziwego zdarzenia. Najbardziej podoba nam się jednak idea Akademii Magii, czyli szkoły, w której są organizowane najróżniejsze kursy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Tam z pewnością można poczuć się jak w Hogwarcie.

paryż Muzeum Magii iMuzeum Automatów

źródło: http://academiedemagie.com/fr/

Muzeum Automatów

W tym samym budynku co Muzeum Magii znajduje się także Muzeum Automatów. Jego kolekcja składa się z czterech podzbiorów – automaty na przestrzeni lat, automaty świadkowie swoich czasów, automaty popularne oraz artyści-kreatorzy. Muzeum posiada w swoich zbiorach ponad 100 automatów. Organizowane są tu także wystawy tymczasowe.

Godziny otwarcia:
14:00-19:00 środa, sobota, niedziela
-od 17 grudnia do 1 stycznia muzeum jest otwarte w godzinach 10:30-19:00 od poniedziałku do piątku, 14:00-19:00 w sobotę i niedzielę

Ceny biletów:
-Muzeum Magii: bilet normalny kosztuje 10 euro, ulgowy (dzieci w wieku 3-12 lat) 8 euro
-Muzeum Automatów: bilet normalny 7 euro, ulgowy 6 euro
-można kupić bilet łączony do obu muzeów – 13 euro normalny, 10 euro ulgowy
-możliwe jest także zwiedzanie z przewodnikiem

Adres:
11 rue Saint-Paul
75004 Paryż

Dojazd:
metro 1 stacja Saint-Paul
metro 7 stacja Sully-Morland

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

pałac inwalidów napoleon bonaparte zabytki paryż