Muzeum Nissim de Camondo – odkryj XVIII wiek w Paryżu

Jeśli zastanawiasz się jak wyglądały domy, jakie były obyczaje oraz co robili ludzie w XVIII wieku, koniecznie odwiedź Muzeum Nissim de Camondo w Paryżu. Odbądź niezwykłą podróż do przeszłości.

Kim był Nissim de Camondo?

Nissim de Camondo był synem znanego bankiera, pochodzącego z rodziny Żydów sefardyjskich. Wszyscy spodziewali się, że przejmie on interesy ojca. Kiedy wybuchła I wojna światowa Nissim podjął jednak inną decyzję i wstąpił do armii francuskiej, był pilotem. Zmarł niespodziewani w 1917 roku, w bitwie powietrznej nad Lotaryngią. Jego ojciec, Moïse de Camondo, postanowił poświęcić muzeum sztuki w Paryżu jego pamięci.

co zobaczyć w paryżu Muzeum Nissim de Camondo

Daderot/Wikimedia Commons

XVIII wiek w Muzeum Nissim de Camondo

Muzeum otwarto w 1936 roku, w kolekcji znajdują się różne przedmioty sztuki z XVIII wieku. Celem stworzenia tego miejsca sztuki było odtworzenie miejsca zamieszkania XVIII-wiecznej arystokracji. W muzeum znajdziemy przedsionek ze schodami, kuchnię, pralnię, małe biuro, galerię, duże biuro, kilka salonów, jadalnię, bibliotekę, trzy łazienki oraz dwa pokoje-apartamenty należące do Nissima de Camondo oraz jego ojca Moïse de Camondo. Miejsce składa się z 19 pomieszczeń. Możemy podziwiać tam meble, obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki oraz wiele przedmiotów użytkowych. Spacer po muzeum Nissim de Camondo w kilka chwil przeniesie nas w XVIII-wieczne realia. Organizowane są tam także wystawy tymczasowe.

Godziny otwarcia:
10:00-17:00 od środy do niedzieli (muzeum zamknięte w poniedziałek i wtorek)
Muzeum jest zamknięte 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia.

Ceny biletów:
-bilet normalny 9 euro, ulgowy 6,5 euro
-bilet łączony Muzeum Rivoli i Muzeum Nissim de Camondo (billet commun) – normalny 13 euro, ulgowy 10 euro
-bilet łączony na 3 muzea (powyższe + Nef) – normalny 19 euro, uglowy 15 euro
-darmowy wstęp dla osób niepełnosprawnych, poniżej 18 roku życia, w wieku 18-25 pochodzących z terenów Unii Europejskiej (tylko wystawa stała)

Audioprzewodnik:
-darmowy, dostępny w języki francuskim, angielskim, hiszpańskim, japońskim, niemieckim, włoskim

Adres:
63 rue de Monceau
75008 Paryż

Dojazd:
metro 2 stacja Monceau
metro 2 lub 3 stacja Villiers

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

pałac inwalidów napoleon bonaparte zabytki paryżgwiazdki michelin