Muzeum perfum w Paryżu – poznaj markę Fragonard

Dzisiaj mamy dla Was tekst o kolejnym bardzo ciekawym muzeum na terenie Paryża. Tym razem kusimy Was przepięknymi zapachami i aromatem najlepszych perfum – zapraszamy Was do świata produktów marki Fragonard!

Marka Fragonard

Zanim zaczniemy pisać o muzeum perfum w Paryżu warto wspomnieć o marce, która jest fundatorem tej inicjatywy. Perfumeria Fragonard jest jedną z najstarszych w Grasse (miasto w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże słynie z produkcji perfum od XVIII wieku). Została ona założona w 1926 roku przez Eugène Fuchs oraz nazwana na cześć malarza pochodzącego z Grasse – Jeana Honoré’a Fragonarda. Celem firmy była sprzedaż perfum turystów odwiedzających Francuską Riwierę. Równo po 10 latach od rozpoczęcia działalności otwarta została perfumeria Fragonard w Paryżu na 9 rue Scribe. Wielkiej modernizacji firmy podjął się Jean-François Costa. To właśnie on gromadził związane z wyrobem perfum przedmioty sztuki i z jego inicjatywy otwarto muzea perfum przy perfumeriach Fragonard. Do najsłynniejszych zapachów marki należą takie zapachy jak Billet Doux, Moment Volé, Eau de Hongrie, Belle de Nuit oraz Soleil. Firma rozwinęła swoje skrzydła i poza przepięknymi perfumami oferuje także aromatyczne mydła, świece, dyfuzory zapachowe i inne produkty kosmetyczne.

Muzeum perfum Fragonard w Paryżu

Muzeum perfum Fragonard w Paryżu, źródło: https://www.facebook.com/fragonardparfumeurofficiel/

Muzeum perfum w Paryżu

Niezwykłe muzeum perfum w Paryżu pozwala poznać nam każdy etap produkcji perfum. Unikalna koncepcja muzeum perfum Fragonard połączona z butikiem marki naprawdę robi wrażenie. Wizyta tam sprawi, że doskonale zrozumiemy wagę dobrania odpowiednich perfum, ale także ich znaczenie we wcześniejszych wiekach (perfumy postrzegano jako oznakę luksusu i bogactwa). Podróż przez wybór odpowiednich surowców i ich zbieranie, ekstrakcję, destylację, tworzenie unikalnych formuł, a także projektowanie wizualne perfum (etykieta, flakon) pokaże nam jakim kunsztem muszą wykazywać się osoby tworzące zapachy. W drugiej części muzeum możemy z kolei podziwiać niezwykłe flakony, pojemniki i buteleczki, w których przed laty były przechowywane perfumy. Znajdziemy tak także sprzęty przydatne w perfumeriach – specjalne palniki do perfum, pudełka czy kolby.

Godziny otwarcia:
-od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do soboty
-ostatnie wejście o godzinie 17:00

Ceny biletów:
-darmowe wejście
-darmowe oprowadzanie przez przewodnika (język francuski, angielski, chiński, hiszpański, niemiecki, portugalski, rosyjski, włoski)

Adres:
3-5 Square de l’Opéra-Louis Jouvet
75009 Paryż

Dojazd:
metro 3, 7 lub 8 stacja Opéra
RER A stacja Auber

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

fałszywe budynki w paryżupont des artes