Park Asterixa – poznaj świat słynnych Galów

Nie ma chyba osoby na świecie, które nie kojarzyłaby Asteriksa czy Obeliksa. Niezwykły komiks René Goscinny’ego stał się inspirację do stworzenia parku rozrywki niedaleko Paryża.

Asterix to nazwa serii komiksowej stworzonej przez René Goscinny’ego, Alberta Uderzo, Jeana-Yvesa Ferriego oraz Didiera Conrada. Pierwszy komiks wydano w 1961. Popularne dzieło stało się inspirację do stworzenia wielu bajek i filmów. Postanowiono również odtworzyć scenerię z komiksu i zbudować tematyczny park rozrywki. Otwarty w 1989 roku park Asterixa znajduje się około 35 kilometrów od Paryża, jego powierzchnia to 33 hektary. Co roku park rozrywki odwiedź około 2 milionów osób.

Park Asterixa – atrakcje

Ten park rozrywki z pewnością zadowoli każdą osobę rządną przygód. Warto jednak zaznaczyć, że miejsce jest przeznaczone raczej dla starszych dzieci. W parku znajdują się oczywiście atrakcje dla najmłodszych, ale jest ich o wiele mniej niż w Disneylandzie. Park Asterixa jest podzielony na kilka krain, wśród nich znajdziemy między innymi antyczną Grecję, krainę Rzymian, Egipt, wioskę Galów czy Wikingów. Oprócz tradycyjnych atrakcji w parku znajdują się rozrywki wodne oraz wielkie roller coastery. Park Asterixa słynie z Tonnere de Zeus, czyli najlepszej w Europie kolejki górskiej z prędkością do 80 kilometrów/godzinę oraz roller coastera Goudurix, który do 1995 miał największą ilość pętli i serpentyn na świecie. Warto wybrać się również na roller coaster Oziris z prędkością do 90 kilometrów/godzinę. Wszystkie atrakcje parku nawiązują do przygód dzielnych Galów, dlatego przed odwiedzeniem parku polecamy lekturę zabawnych komisków René Goscinny’ego i Alberta Uderzo.

Goudurix żródło: http://biletydoparkow.pl/

Goudurix, źródło: http://biletydoparkow.pl/

Godziny otwarcia:
Park Asterixa jest otwarty od kwietnia do listopada, w godzinach 10:00-18:00 oraz 10:00-19:00. W niektóre dni miejsce jest jednak nieczynne. Jeśli chcesz zaplanować tam wycieczkę, najlepiej odwiedź oficjalną stronę.

Ceny biletów:
bilet normalny 49 euro (dorośli i dzieci od 12 roku życia)
bilet ulgowy 41 euro (dzieci w wieku 3-11 lat)
-w sprzedaży są również bilety na pół dnia (wejście o godzinie 14), na dwa dni
-w sprzedaży są bilety rodzinne
-bilety dla osób niepełnosprawnych w specjalnej cenie

Adres:
Parc Asterix
60128 Plailly, Francja

Dojazd:
Dojazd do parku jest najlepszy samochodem. Jeśli nie masz własnego środka transportu, możesz zdecydować się na bezpośrednie połączenie autobusowe. Specjalne autobusy do Parku Asterixa odjeżdżają spod Luwru, ich koszt to od 16-20 euro za osobę (w dwie strony).

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

rysownik René Goscinny