Gdzie zjeść w Paryżu? Porady i informacje

Podróż do Paryża kosztuje, a nie każdego z nas stać, aby jeść codziennie we francuskiej restauracji. Sprawdźcie, gdzie zjeść w Paryżu, polecamy miejsca, gdzie serwują tanie jedzenie.

Przekąski

Tanie jedzenie w Paryżu? Jeśli szukasz czegoś do zjedzenia w międzyczasie, bez zbędnego zatrzymywania się na dłuższy posiłek, polecam przede wszystkim budki z naleśnikami. Są one smażone na naszych oczach, przepyszne i tanie (koszt jednego to około 4 euro). Dobrym pomysłem są także food trucki z przekąskami – kanapkami, tostami czy gotowymi sałatkami. Zawsze możemy zajść także do piekarni po przepyszne bułeczki z czekolada (fr. pain au chocolat), a do tego dokupić sobie kawę. W wielu sklepach znajdują się także specjalne działy á emporter, czyli na wynos, są tam produkty gotowe do spożycia.

Gdzie zjeść w Paryżu

skeeze/www.pixabay.com

Gdzie zjeść w Paryżu? Obiady i kolacje

Tanie knajpy w Paryżu poznamy przede wszystkim po tym, ze na stolikach nie ma obrusów. Znajdują się na nich ceraty lub specjalne podstawki pod danie. Nie oznacza to jednak, ze jedzenie tam jest nie dobre. Może nie ma gwiazdki Michelin, ale kto wie być może mogłoby zająć dobre miejsce w kategorii Bib Gourmand, czyli stosunku ceny do jakości wyrobu. Ze swojego doświadczenia mogę polecić greckie knajpki kolo placu Saint-Michel, w samym centrum Paryża, niedaleko katedry Notre-Dame. Za 6-8 euro najemy się tam do syta i spróbujemy przepysznej pity czy shoarmy. Warto zaglądać także do naleśnikarni, niektóre z nich proponują doskonale zestawy obiadowe zarówno ze słodkimi jak i wytrawnymi naleśnikami. Przed lokalami gastronomicznymi zazwyczaj jest wystawiane menu – warto na nie spojrzeć. Może okazać się, ze miejsce, które ocenialiśmy jako bardzo drogie wcale takie nie jest. Atrakcyjnymi ofertami są także tak zwane happy hours. Tanie jedzenie oferują także fast foody, czyli znane w całej Europie, a nawet na świecie, takie miejsca jak McDonald czy Subway. Jeśli zdecydujesz się na ostatnia opcje, polecamy zajście do frankofońskich odpowiedników – Quicka i Pomme de Pain.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Paryż informacjetradycje bożonarodzeniowe