Paryż informacje, czyli co trzeba wiedzieć przed wyjazdem

O czym pamiętać przed podrożą do stolicy Francji? Paryż informacje porady – mamy dla Was wszystko, czego potrzebujecie.

Przed podrożą

Wybierz odpowiedni środek transportu, pamiętaj o dokumencie tożsamości (dowód lub paszport). Jeśli decydujesz się na podroż samochodem miej na uwadze, ze niektóre przepisy we Francji mogą być inne niż w Polsce. Pamiętaj także o najnowszych restrykcjach dotyczących pojazdów, które mogą poruszać się na terenie tego kraju.

Paryż informacje

Zawsze powinieneś mieć przy sobie dokument tożsamości, wiadomo jednak, że na wakacjach łatwo o roztargnienie, dlatego polecamy noszenie ze sobą kopii ksero takiego dokumentu. Jeśli wiesz, ze na pewno nie będziesz korzystać ze swojej karty kredytowej i innych dokumentów, najlepiej zostawić je w miejscu noclegowym. Jeśli nie chcesz się zgubić, zawsze miej ze sobą małą mapę metra – wtedy z pewnością wszędzie dojedziesz i spędzisz mniej czasu na stacjach. Zaopatrz się także w dobry przewodnik lub sprawdzaj na bieżąco na naszej stronie, Facebooku i Instagramie, co ciekawego dzieje się w Paryżu i jakie miejsca warto odwiedzić. W muzeach zawsze sprawdzaj jakie są warunki biletu ulgowego, być może spełniasz jego wymogi i będziesz mógł/mogła skorzystać z ulgi (szczególnie jeśli mowa o wystawie stałej). Masz bilet ulgowy? Pamiętaj o dokumencie uprawniającym Cię do zniżki.

Co jeszcze?

Przypominamy, ze tygodniowy bilet Navigo w Paryżu jest możliwy do zakupu tylko i wyłącznie od poniedziałku do piątko (nie możemy kopic go na przykład od czwartku do czwartku, jeśli jestem w stolicy Francji w takim terminie bardziej opłaci nam się zakup karnetu). Do autobusu wsiada się zawsze pierwszymi drzwiami, niezwłocznie po wejściu należy zarejestrować Navigo lub skasować bilet. Paryż nie ma biletów czasowych, a przejazdowe. Jeśli chcesz przesiąść się z autobusu do metra potrzebujesz 2 biletów.

W razie problemów zawsze możesz zwrócić się do polskiej ambasady oraz konsulatu.

Adres:
7 Rue Saint-Dominique
75007 Paryż

Dojazd:
metro 8, 13 lub RER C stacja Invalides
metro 12 Solférino
metro 13 stacja Varenne

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

muzeum sztuki dekoracyjnejgdzie zjeść w paryż