Muzeum Jean-Jacques Henner w Paryżu

Zostało Ci jeszcze kilka dni we Francji i zastanawiasz się co zobaczyć w Paryżu? Przygotowaliśmy kolejną propozycję ciekawego muzeum w Paryżu, sprawdź.

Krótka biografia

Jean-Jacques Henner urodził się w 1829 roku, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu oraz Strasbourgu. W 1858 zdobył prestiżową nagrodę Prix de Roma, wyjechał do Włoch i spędził tam 6 lat. Zainspirowany krajem i dziełami włoskich artystów stosował w wielu swoich pracach technikę sfumato (przechodzeni z barw jasnych na ciemne, dające efekt podobny do lekkiego zamglenia) i chiaroscuro (pokazanie różnic w natężeniu światła). Jean-Jacques Henner malował głównie portrety, pejzaże i obrazy religijne. W 2007 w Musée de la vie romantique w Paryżu miała miejsce wystawa poświęcona Hennerowi, okrzyknięto go wtedy ostatnim z romantyków.

Muzeum Jean-Jacques Henner – zbiory

Otwarte w 1924 roku muzeum jest podzielone na siedem sal, usytuowanych na czterech piętrach. W zbiorach znajdują się obrazy, rysunki, szkice oraz przedmioty codziennego użytku należące do sławnego artysty. Możemy tu także obejrzeć niewielką kolekcję dzieł innych artystów należącą do Hennera, między innymi obrazy Paula Dubois czy Adolphe’a Monticelliego. Łącznie w muzeum Jean-Jacques Henner znajduje się ponad 2200 dzieł sztuki.

Muzeum Jean-Jacques Henner

Musée Henner/Wikimedia Commons

Godziny otwarcia:
11:00-18:00 cały tydzień, z wyjątkiem wtorku, kiedy muzeum jest zamknięte
-nocne zwiedzanie w drugi czwartek miesiąca, muzeum jest wtedy otwarte do 21:00

Ceny biletów:
-bilet normalny kosztuje 6 euro,, ulgowy 4 euro
-muzeum organizuje także różnego rodzaju imprezy oraz kursy rysunku dla dzieci i dorosłych, odbywają się tutaj także koncerty, spektakle i konferencje

Adres:
43 avenue de Villiers
75017 Paryż

Dojazd:
metro 3 stacja Wagram
metro 3 stacja Malesherbes
metro 2 stacja Monceau

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

muzeum Jacquemart-André