Paris Plages 2019: plaża w Paryżu

Co roku w Paryżu z myślą o mieszkańcach miasta, ale także turystach organizowane są plaże oraz miejsca do wypoczynku nad Sekwaną. Sprawdźcie na czym to polega i odkryjcie Paris Plages 2019.

Plaża w Paryżu

Pomysł plaży w centrum Paryża brzmi nieco zaskakująco. Wydarzenie Paris Plages jest organizowane w stolicy Francji od 2002 roku i zawsze przyciąga mnóstwo osób. Jest to doskonała impreza z punktu widzenia Paryżan, którzy zostają na wakacje w mieście, ale także turystów, którzy poza zwiedzaniem liczą także na odpoczynek. W czasie Paris Plages nad brzegiem Sekwany powstają nie tylko plaże – bulwary nad rzeką są zawsze dobrze zagospodarowane. Znajdują się na nich liczne stoły piknikowe, parasole oraz leżaki, na których można wypoczywać. Nie brakuje także dekoracji w kształcie palm i innych tropikalnych roślin oraz miejsc gdzie można coś zjeść. Na bulwarach nad Sekwaną w czasie Paris Plages znajduje się wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych – nie sposób się nudzić! Organizatorzy proponują zawody sportowe oraz ciekawe warsztaty: malowania, śpiewania, tańczenia i inne. Nad brzegiem Sekwany można poczytać (i kupić) książki, zagrać w gry planszowe czy podziwiać wystawy prac różnorodnych artystów.

Paris Plages 2019

W tym roku już po raz 16 odbędzie się Paris Plages, brzegi Sekwany będą wyglądać jak nadmorskie kurorty od 6 lipca do 1 września. Ta edycja ma wyróżniać się brakiem piaskowych plaż, zyskamy za to więcej zieleni oraz kąpielisko na Canal de la Vilette. Organizowane będą liczne koncerty, na które wstęp będzie darmowy. Fanom ruchu polecamy wzięcie udziału w turnieju siatkówki lub zajęciach tai-chi. Wszystkim szukającym nowych wyzwań i wrażeń rekomendujemy warsztaty majsterkowania oraz lekcje tańca. W wielu miejscach ustawione będą piłkarzyki, bilard, karuzele, trampoliny, duże szachy. Zorganizowano liczne place zabaw dla dzieci, nadrzeczne biblioteki,ale także kolejkę tyrolską. Przy Bassin de la Villette otwarte będą trzy strzeżone kąpieliska z ratownikami. Wypożyczane będą rowery wodne i kajaki. Na plażach z pewnością nie zabraknie miejsca do gry w bule. Jesteśmy pewne, że maty do jogi wypełnią niejedną przestrzeń skupiając przybyłych na zajęciach gimnastycznych na świeżym powietrzu. Paris Plages 2019 jest organizowane głównie w dwóch obszarach: Bassin de la Villette oraz Rives de Seine.

Paris Plages 2019 w ramach Rives de Seine rozciąga się od portu Solferino do mostu Pont Marie

Rives de Seine

Dojazd:
metro 1 stacja Louvre-Rivoli
metro 7 stacja Pont-Neuf
metro 1, 4, 7, 11 stacja Châtelet
metro 1 lub 11 stacja Hôtel de Ville
metro 1 stacja Saint-Paul
metro 7 stacja Pont Marie
metro 7 stacja Sully Morland

Bassin de la Villette

Dojazd:
metro 2, 5 lub 7 bis stacja Jaurès
metro 7 stacja Crimée
metro 5 stacja Laumière
metro 7 stacja Riquet
metro 2, 5 lub 7 stacja Stalingrad

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

top 5 francuskich ciastObchody 14 lipca w Paryżu, francja