Paryż oczami miłośnika sportu – co warto odwiedzić?

Każdy z nas ma swoje pasje i upodobania. Podróże powinny nie tylko kształcić, ale także cieszyć. Znalazłam dla Was kilka miejsc, które muszą odwiedzić wszyscy, którzy uwielbiają sport.

Miejsca dla miłośników piłki nożnej

Paryż ma swój klub, który jednocześnie jest znany w całej Europie, czyli Paris Saint Germain. W drużynie grał na przykład Zlatan Ibrahimowić, obecnie w barwach kluby występuje także Grzegorz Krychowiak. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej powinieneś odwiedzić stadion PSG, czyli Parc des Princes. Z pewnością niezwykłym przeżyciem będzie także zobaczenie stadionu, a może nawet obejrzenie meczu na Stade de France, czyli francuskim stadionie narodowym. W tym celu musimy udać się na przedmieścia, do Saint-Denis. Na stadionie corocznie odbywają się także zjazdy lekkoatletyczne, wchodzące do cyklu Diamentowej Ligi.

Tenis

Uwielbiasz tenis? W Paryżu odbywa się część rozgrywek do Wielkiego Szlema (French Open), a swoją karierę rozpoczynał tu między innymi René Lacoste. Jeśli interesujesz się tą dyscypliną koniecznie pojedź na stadion Rolanda Garrosa. W kompleksie znajduje się także Muzeum Francuskiej Federacji Tenisa.

Sport – inne ciekawe obiekty

Warto odwiedzić także stadion Pierre de Coubertin, na którym odbywają się zawody sportowe z różnych dyscyplin – badmintona, judo, karate, koszykówki, piłki ręcznej czy tenisa. Bardzo ważnym miejscem na sportowej mapie Paryża jest także Palais Omnisports de Paris Bercy. Miłośnicy sportu powinni pojechać do stolicy Francji przede wszystkim w okresie lipca, kiedy ma miejsce finał Tour de France (najczęściej na Avenue des Champs-Élysées). Zarówno na stadionie Bercy jak i Saint Denis odbywają się także liczne imprezy o charakterze innym niż sportowy, na przykład koncerty. Ciekawym miejscem jest także pochodząca z I wieku (!) Arènes de Lutèce, czyli rzymski amfiteatr, na którym odbywały się walki gladiatorów.

Sport w Paryżu

Stokpic/www.pixabay.com

Dojazd:
Arènes de Lutèce
metro 7 stacja Place Monge
metro 7 lub 10 stacja Jussieu

Palais Omnisports de Paris Bercy
metro 6 lub 14 stacja Bercy

Parc des Princes
metro 9 stacja Porte Saint Cloud
metro 10 stacja Porte d’Auteil

Stade de France
metro 13 stacja St Denis – Porte de Paris
tramwaj 1 stacja St Denis Basilique
tramwaj 8 stacja St Denis Porte de Paris
RER B stacja La Plaine Stade de France
RER D stacja Stade de France – St Denis

stadion Rolanda Garrosa
metro 10 Porte d’Auteil lub Boulogne Jean Jaurès

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

LuwrPere Lachaise