Z sercem o Paryżu
#mk-edge-slider-617ae8a7eb59d { background-color: #000; }

KLUBY

LES BAINS
7 rue Bourg Marcel
metro: Etienne Marcel
Najstarszy i najszykowniejszy klub ze świetnymi DJ-ami, otwarty codziennie. Trudno się do niego dostać ponieważ bawią się w nim gwiazdy muzyki, filmu największe osobowości.

LA SCALA
W piątkowe wieczory bawimy się tu przy clubbingu. W soboty można zobaczyć niezwykłe pokazy ledowe. Na imprezę można przyjść w dżinsach, szortach , koszulce polo lub t-shircie,obuwie dowolne. Przy przesadnym ubiorze lub makijażu można zostać nie wpuszczonym do klubu.

LES PLANCHES
Zróżnicowany klub, który jest bardzo popularny wśród paryskich studentów.
Jest wymagany odpowiedni strój. Znajdują się tam 2 prywatne sale, bar amerykański, parkiet. Obiekt ma 650 m kwadratowych ale jest doskonale zaaranżowany i przyjemny.

BUS PALLADIUM
Jeden z najstarszych klubów w Paryżu został otwarty w 1965 roku. Miejsce często odwiedzane przez turystów , często zaglądają tam gwiazdy (Mick Jagger organizował tam swoje urodziny). Klub ten służył również za plan zdjęciowy do wielu teledysków.Na pierwszym piętrze, przestronna restauracja serwuje argentyńskie steki, łosoś z grilla, organiczne włoskie warzywa i wiele więcej smakowitości. Całość może pomieścić 800 osób.

FOLIES PIGALLE
Otwarty codziennie od 23.00 do 06.00. Jest to klub ze striptizem. Króluje w nim muzyka house.

LA LOCOMOTIV
Klub dla młodych ludzi , znajdujący się w tzw. dzielnicy czerwonych latarni. Ma trzy piętra, bawić możemy się w nim przy różnej muzyce od rocka po R’n’B.

LA CASBAH
Bardzo popularny klub z marokańską restauracją. Magiczne i stylowe miejsce. La Casbah został pięknie zaprojektowany, aby odzwierciedlić charakter Maroka z ciężkimi drzwiami z kutego żelaza, fontanny wyłożone kafelkami, palmami i ściany pomalowane w kolorach ziemi. W klubie organizowane są pokazy tańca brzucha.

REX CLUB
Słynący z muzyki techno, otwarty z 1992 roku cieszy się duża popularnością.
Posiada wiele loży, parkiet taneczny i ciekawie prezentujące się bary.

LE MEMPHIs
2 parkiety z dwóch różnych programów muzycznych. W piwnicy gra muzyka z lat 60′, 70′, 80′. Na parterze można bawić się przy disco, funk, R i B, muzyce house i rytmach latynoskich.

REGINE’S
Bardzo prestiżowy i drogi klub, do którego trzeba odpowiedniego ubioru. Cały sufit klubu jest pokryty lustrami i wnętrza utrzymane jest w stylu retro. Klub ma wiele miejsc, ale jest tak popularny, że wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Posiada dwa bary, ale trzeba liczyć się z długimi kolejkami.

.full-width-617ae8a7ec33e { min-height:100px; padding:30px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--617ae8a7ec33e { background-position:left top; background-repeat:repeat; ; }

TEATRY

Teatr Sarah Bernarht
2 place du Châtelet
75004 Paris

Teatr de Dix-Heures
36 boulevard de Clichy
75018 Paris

Teatr du Palais Royal
38 rue Montpensier
75001 Paris

Opéra comique
5 rue Favart
75002 Paris

Café Théâtre „Le Curieux”
14 Rue Saint Merri
75004 Paris

La Comédie de Paris
42 rue Fontaine
75009 Paris

Le Café de la Gare
41 rue du Temple
75004 Paris

Comédie-Française
2 rue de Richelieu
75001 Paris

.full-width-617ae8a7ef7ef { min-height:100px; padding:30px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--617ae8a7ef7ef { background-position:left top; background-repeat:repeat; ; }

KABARETY

Moulin Rouge
Bal du Moulin Rouge to sławny na całym świecie kabaret w Paryżu. Féerie to przedstawienie prezentowane obecnie w Moulin Rouge. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kolację w Moulin Rouge, czy na samo przedstawienie,  dobrze jest przybyć na miejsce 30 minut przed rozpoczęciem!
Bilety dla dzieci : Moulin Rouge nie jest miejscem odpowiednim dla dzieci. Wstęp jest zabroniony dla dzieci poniżej 6 roku życia.
UWAGA :
Kabaret Moulin Rouge cieszy się ogromną popularnością i bilety na przedstawienia w piątki i w soboty mogą być wyprzedane już na kilka miesięcy wcześniej. Dlatego im szybciej dokonasz rezerwacji, tym większe są szanse, że dostaniesz bilety. Jeśli możesz odwiedzić Moulin Rouge w inne dni niż piątki i soboty, weź to pod uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie biletów!

BELLE EPOQUE
Jeden z najstarszych i najbardziej znanych kabaretów Paryża, położony w okolicy Starej Opery, wspaniale bawi swych różnojęzycznych gości, ciekawym, żywym spektaklem, żywiołowo prowadzonym przez Madame Eve. Turyści goszczący w tym kabarecie mają okazję usłyszeć słynne światowe szlagiery wykonywane w różnych językach, także w języku polskim. Dodatkową atrakcją jest z pewnością aktywny udział gości w spektaklu, zręcznie zaaranżowany przez artystów. Na scenie podziwiamy występy tancerek w strojach topless, pokazy mistrzów magii, miotaczy noży i komików wciągających do swoich żartobliwych sztuczek niczego nie podejrzewających gości. W trakcie spektaklu serwowana jest elegancka kolacja ze specjalnym menu. Wnętrze kabaretu La Belle Epoque jest urządzone według projektu architekta, który stworzył wspaniałą restaurację „Maxim’s”. Sufit sali zdobią urzekające, błyszczące gwiazdy. Pewnego razu taki oto Paryż natchnął francuskiego poetę, piosenkarza kabaretowego i komedianta Aristide’a Bruant’a do stworzenia znakomitych piosenek, które do dziś rozbrzmiewają w La Belle Epoque. Obraz niepowtarzalnej Josephine Baker, tancerki toples, z najdłuższymi, jak wtedy uważano, nogami na świecie, w trakcie spektakli wita gości w sali kabaretowej.

Kabaret Lido
Lido de Paris na Avenue des Champs-Elysées to jeden z najsłynniejszych kabaretów na świecie.
Przepisowy strój : Krawat, garnitur czy suknia nie są wymagane. Wymagany jest jednak schludny ubiór. Dżinsy, tenisówki i dresy nie są dozwolone.
Bilety dla dzieci : Lido de Paris nie jest miejscem odpowiednim dla dzieci. Wstęp jest zabroniony dla dzieci poniżej 4 roku życia.
UWAGA : Kabaret Lido de Paris cieszy się ogromną popularnością i bilety na przedstawienia w piątki i w soboty mogą być wyprzedane już na kilka miesięcy wcześniej. Dlatego im szybciej dokonasz rezerwacji, tym większe są szanse, że dostaniesz bilety. Jeśli możesz odwiedzić Lido de Paris w inne dni niż piątki i soboty, weź to pod uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie biletów!

Folies Bergère
Les Folies Bergère został zbudowany jako opera przez architekta Plumeret. Budynek był wzorowany na hali muzycznej Alhambra w Londynie. W 1869 roku kabaret został otworzony i od tamtej pory wystawiano tam operetki, opera komiczna, popularne piosenki, czy gimnastyka. Do znanych z występów w Les Folies Bergere artystów należą m.in.: amerykanin Loie Fuller, Josephine Baker – afro-amerykańska piosenkarka, która zasłynęła z jej „bananowego tańca”. Do dnia dzisiejszego Folies Bergère pozostaje jedną z najsławniejszych sal koncertowych w Paryżu.
Folies Bergère jest zlokalizowana na ulicy rue Richer pod numerem 32, należącej do paryskiej 9. dzielnicy.Z Folies Bergère byli związani m.in Maurice Chevalier oraz komik Cantinflas.

Kabaret Paradis Latin
Kabaret Paradis Latin to jeden z najbardziej znanych kabaretów w Paryżu znajdujący się w Dzielnicy Łacińskiej (piąta dzielnica). Historia kabaretu sięga do 1802 roku, kiedy to na polecenie Napoleona Bonaparte wybudowano teatr Latin. Teatr został otwarty rok później. Miejsce to szybko stało się bardzo modne. Przychodziło tutaj wielu artystów, pisarzy, poetów, dziennikarzy, polityków, studentów, m.in. Aleksander Dumas, Honoré de Balzac. Budynek został zniszczony w trakcie wojny francusko-pruskiej w 1870 roku. W 1887 roku, podczas wystawy w 1889 roku, Gustave Eiffel zrekonstruował teatr. Nowa sala została otwarta 20 stycznia 1889 roku pod nazwą Paradis Latin. Od tego momentu organizowane tutaj są różnego rodzaju spektakle.
Obecnie Paradis Latin jest jednym z najczęściej odwiedzanych kabaretów w stolicy Francji. Można tutaj obejrzeć niezwykły spektakl. W ofercie znajdują się również spektakle połączone z obiadem lub elegancką kolacją.

.full-width-617ae8a7efcc3 { min-height:100px; padding:30px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--617ae8a7efcc3 { background-position:left top; background-repeat:repeat; ; }

KINA

CINEMATHEQUE FRANCAISE – CHAILLOT
7, Avenue Albert de Mun
75116 Paryż

GRANDS BOULEVARDS
42, Boulevard Bonne Nouvelle
75010 Paryż

LE GRAND REX
1, Bd Poissonniere
75002 Paryż

FORUM DES IMAGES
Porte Saint-Eustache
Forum des Halles
75001 Paryż

GAUMONT
3, rue d’Odessa
75014 Paryż

Gaumont Publicis Champs-Elysées
129, av. des Champs-Elysées
75008 Paryż

UGC CINE Les Halles
7, Place de la Rotonde
75001 Paryż

UGC Opera
32, Boulevard des Italiens
75009 Paryż

.full-width-617ae8a7f00c3 { min-height:100px; padding:30px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--617ae8a7f00c3 { background-position:left top; background-repeat:repeat; ; }

DISNEYLAND RESORT PARIS

DISNEYLAND RESORT PARIS

Otwarty 12 kwietnia 1992 roku. Kompleks położony jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Valee – 30 km na wschód. Obecnie jest najchętniej wybieranym kierunkiem turystycznym w Europie. Przyjmuje co roku ponad 12,5 mln gości. Od początku istnienia gościł 170 mln ludzi.

Kompleks składa się z dwu parków: Park Disneyland, podzielony na 5 krain i Walt Disney Studios podzielony na 4 strefy: Front Lot, Animation Couryard, Production Coutyard, Backlot.

W bajkowej scenerii Parku Disneyland czekają atrakcje z różnorodnych krain. Z głównej ulicy pełnej sklepików można dotrzeć do następujących regionów: „Fantazji” – baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, „Pogranicza” – znanego z westernów Dzikiego Zachodu, „Przygody” – krainy poszukiwaczy skarbów i „Wynalazków” – świata technologii i przyszłości. Znależć się można w królestwie marzeń i najnowszej techniki, w domu lalek z całego świata i w krainie piratów. Na pewno spotkacie Myszkę Miki i Kaczora Donalda. Można podróżować w czasie i przestrzeni z bohaterami filmów Walta Disneya. Szczególnie polecamy skorzystanie z dużego wyboru karuzel i zapierających dech w piersiach kolejek górskich.

Adres:

Disneyland Paris
77777 Marne-la-Vallee Cedex 4

Tel. (+33) 1 60 30 60 30
Fax. (+33) 1 60 30 60 65
Informacje i rezerwacje:
Tel. 33 (0)1 60 30 60 69

Jak tam dojechać?

Najprościej dojechać do parku metrem lub kolejką podmiejską z oddalonego o ok. 30 km Paryża. Lotniska Charles de Gaulle (CDG) i Orly oferują bezpośrednie połączenia autobusowe do parku. Bez kłopotu można zaparkować samochód w pobliżu parku (koszt ok. 8 Euro/dzień)

Autostrada A4 (wjazd 14 Disneyland Paris)
RER A i TGV: stacja – Marne-la-Vallee-Chessy

.full-width-617ae8a7f0440 { min-height:100px; padding:30px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--617ae8a7f0440 { background-position:left top; background-repeat:repeat; ; }

PARK ASTERIX

Jak tam dojechać?
Métro/RER: linia B3, ze stacji Châtelet lub Gare du Nord. Należy wysiąść na stacji Roissy-Charles-de-Gaulle 1
pociąg: TGV, odjazdy z większości francuskich miast. Dojazd do stacji Roissy-Charles-de-Gaulle 2 TGV
samolotem: Lotnisko Roissy-Charles-de-Gaulle. Około 10 minut drogi do parku Astérix. Regularne połączenie autobusowe ze stacji Roissy z linią Courriers Ile-de-France (CIF). Odjazdy co 30 minut. Ceny biletów – 8 Euro (w obie strony), dzieci do lat 3 bezpłatnie
samochodem: Autostrada A1 Pars-Lille. Wyjazd „Parc Astérix” pomiędzy zjazdem nr. 7 i 8, parking 7 Euro/dzień

.full-width-617ae8a7f0806 { min-height:100px; padding:30px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--617ae8a7f0806 { background-position:left top; background-repeat:repeat; ; }

AQUABOULEVARD DE PARIS

Położony w centrum Paryża na 7000 m2 Aquaboulevard to wspaniałe miejsce służące odprężeniu, zabawie i innym przyjemnościom wodnym…
Największy park wodny w Europie o pow. 7000 m2. Ten tropikalny raj jest wymarzonym miejscem na wodne szaleństwa. Zjeżdżalnie wodne o różnym stopniu trudności, sztuczne fale, kaskady, jaccuzi, odkryte plaże, rzeczki i źródła.
Teren sportowy w formie olbrzymiego statku zapewniający dobrą rozrywkę i odpoczynek. Temperatura wody i powietrza: 29 0C przez cały rok. Fale co 30 minut. Wodne gry, ogromna zjeżdżalnia, 7 punktów restauracyjnych, 14 sal kinowych.

adres:
AQUABOULEVARD DE PARIS
4, rue Louis Armand
75015 PARIS
Tel: (+33) 1 40 60 10 00
Fax: (+33) 1 40 60 18 39

Jak tam dojechać?
Bd Peripherique – wjazd: Porte de Sevres
parking przy AQUABOULEVARD: 2,50 Euro/godz.
Metro: linia 8 – Station Balard / linia 12 – Station Porte de Versailles
RER: linia C – Station Boulevard Victor
Autobus: linie 39, 42, 126, 169, PC – Przystanek „Balard”

.full-width-617ae8a7f0b63 { min-height:100px; padding:30px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--617ae8a7f0b63 { background-position:left top; background-repeat:repeat; ; }

Start typing and press Enter to search