Atrakcje Disneyland Paris – odkryj je z nami

Dzisiaj opisujemy Wam szczegółowo atrakcje Disneyland Paris. Sprawdźcie na jakie strefy podzielony jest park i jakie miejsce trzeba koniecznie odwiedzić!

Części Disneyland Paris:

  • Main Street U.S.A.
  • Fantasyland
  • Discoveryland
  • Adventureland
  • Frontierland

Wchodząc do Disneyland Paris znajdujemy się na Main Street U.S.A., czyli głównej ulicy rodem z amerykańskiego miasteczka. Znajdują się tam sklepiki ze słodkościami i gadżetami powiązanymi z parkiem rozrywki oraz małe restauracje. W tej części parku jest główna stacja kolejki, którą można przejechać się wokół całego parku oraz tramwaj konny.

Fantasyland – świat bajek

Kierując się prosto z Main Street U.S.A. naszym oczom ukaże się słynny zamek Śpiącej Królewny – jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji parku, a jednocześnie początek krainy Fantasyland. W krainie bajek znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych. Można wybrać się na spacer labiryntem z Alicji w Krainie Czarów czy pokręcić się w wielkich filiżankach. Warto zrobić sobie także zdjęcie z księżniczkami Disneya. Wśród atrakcji znajduje się także karuzela Dumbo Latający Słoń czy Lancelota. W Fantasyland można przenieść się do świata Pinokia czy Piotrusia Pana. Ze swojej strony polecamy także klimatyczną podróż łódeczką „po całym świecie” w atrakcji „it’s a small world”.

atrakcje Disneyland Paryż Frontierland

Big Thunder Mountain – atrakcje Disneyland Paris Frontierland

Discoveryland – kraina odkryć

Po prawej stronie od wejścia do parku znajduje się Discoveryland. Dla najmłodszych znajdują się tam jedynie dwie atrakcje – karuzela Orbitron oraz tor samochodowy Autopia. Discoveryland jest futurystyczną, kosmiczną krainą. Starsze dzieci oraz dorośli mogą wybrać się do świata Buzz Astrala z Toy Story czy przenieść się w scenerię Star Wars i odbyć podróż statkiem kosmicznym. Największą atrakcją tej części parku jest Space Mountain – rollercoaster w formie wielkiej rakiety. Mocne wrażenia gwarantowane.

Atrakcje Disneyland Paris: Adventureland

Na wysokości Fantasyland, ale bardziej po lewej stronie parku znajduje się Adventureland. W naszym odczuciu jest to najlepsze miejsce dla starszych dzieci. Możemy przejść się do domku na drzewie, odkrywać wyspę oraz statek piratów. Najpopularniejszą atrakcję tej części Disneyland Paris jest rollercoaster Indiana Jones.

Frontierland rodem z Dzikiego Zachodu

Na lewo od wejścia do Disneyland Paris znajduje się Frontierland, czyli Pogranicze. Jest to kraina Dzikiego Zachodu. Znajdziemy tam indiańskie miasteczko Pocahontas czy kolejkę górską Big Thunder Mountain. Możemy wybrać się także do domu strachów (Phantom Manor) lub przepłynąć parowym statkiem po jeziorze (Thunder Mesa Riverboat Landing).

Poza atrakcjami polecamy także udział w paradzie! Można zobaczyć na niej postaci z bajek i podziwiać przepięknie udekorowane platformy w bajkowym stylu.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

chandeleur dlaczego francuzi jedzą naleśniki 2 lutegoco warto wiedzieć o disneyland paris