Co warto wiedzieć o Disneyland Paris?

Dzisiaj mamy dla Was kolejny wpis o Disneyland Paris. Tym razem podpowiadamy jak przygotować się na wycieczkę, na co zwracać uwagę przy oznaczeniach na mapie oraz jak uniknąć kolejek do atrakcji.

Gdzie znajduje się park rozrywki i jak tam dojechać?

Co warto wiedzieć o Disneyland Paris? Przede wszystkim gdzie się znajduje i jak tam dojechać. Sama nazwa jest nieco myląco, ponieważ park rozrywki nie znajduje się w stolicy Francji, a miejscowości oddalonej od Paryża o 30 kilometrów w Marne-la-Vallée. Na szczęście do tej miejscowości kursuje RER A, dzięki czemu można tam bez problemu dojechać. RER A zatrzymuje się w Paryżu na następujących stacjach: Charles de Gaulle – Étoile, Auber, Châtelet-Les Halles, Gare de Lyon, Nation. Do parku można dojechać także specjalnymi autobusami z (odjazdy z przystanków Gare du Nord, Opera, Châtelet, Tour Eiffel) czy samochodem.

Jak przygotować się do wycieczki do Disneyland Paris?

Wybierając się do Disneyland Paris czeka nas całodzienna zabawa. Ważne jest, aby zabrać ze sobą wszystkie przydatne rzeczy. Podróż z małym dzieckiem może sprawiać, że na liście niezbędnych rzeczy znajdzie się ich naprawdę wiele. Warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie ubranie na chłodny poranek i wieczór oraz na cieplejszą porę w ciągu dnia. Dobrze mieć ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Na terenie parku znajduje się wiele miejsc z jedzeniem, ale warto zabrać ze sobą chociaż wodę i coś do przegryzienia w międzyczasie.

Mapa Disneyland Paris

Na mapie Disneyland Paris znajduje się wiele oznaczeń. Warto spojrzeć na nie zanim wybierzemy się na konkretną atrakcję. Na niebiesko oznaczone są miejsca dobre dla najmłodszych, na zielono rozrywki dla całej rodziny, a na czerwono atrakcje, które wzbudza w nas wielkie emocje i adrenalinę (głównie różnego rodzaju kolejki). Dostęp do wielu atrakcji jest obwarowany konkretnym wzrostem dzieci – nasze pociechy zostaną zmierzone przed wejściem. Dwoma głównymi przedziałami jest wzrost 1,02 m oraz 1,40 m (niektóre atrakcje mają obostrzenia z przedziałem 81 cm, 1,07 m, 1,20 m oraz 1,32 m. Niektóre atrakcje mogą przestraszyć młodsze czy bardziej wrażliwe dzieci – są one oznaczone wykrzyknikiem. Warto także zaznaczyć, że na mapie znajdują się wszystkie atrakcje parku, jednak nie wszystkie muszą być dostępne. W Disneyland Paris tak jak we wszystkich innych parkach rozrywki dba się o bezpieczeństwo, ale także o świetny wygląd atrakcji – każda z nich potrzebuje odpowiedniej konserwacji czy renowacji. Na oficjalnej stronie Disneylandu można sprawdzić jakie atrakcje są dzisiaj nieczynne.

co warto wiedzieć o disneyland paryż

źródło: http://3.bp.blogspot.com/-_1IPFI9xvs8/Teb75O8miNI/AAAAAAAAHEk/i6krDEN-b6c/s1600/Scan%2B1.jpeg

Kolejki do atrakcji

Disneyland Paryż znany jest z długich kolejek do atrakcji. Czy jest tak w rzeczywistości? Ile zazwyczaj się czeka? Wszystko zależy od daty – w weekend i dni wolne od pracy ruch jest o wiele większy. Do parku rozrywki najlepiej wybrać się w ciągu tygodnia, omijając tak zwany wysoki sezon (czerwiec-sierpień). Disneyland Paryż oferuje także tak zwane Fastpass – dostajemy wtedy specjalny bilet z konkretną godziną o której możemy wejść na daną atrakcję. Podchodzimy do atrakcji, bierzemy bilet i okazuje się, że mamy przypuśćmy godzinę czasu zanim bilet zacznie obowiązywać, możemy wybrać się wtedy na inną atrakcję, a o wyznaczonej godzinie wrócić i wejść bez kolejki. Jak inaczej ominąć kolejki w Disneyland Paryż? Można ściągnąć oficjalną aplikację parku, która pokaże nam ile minut trzeba stać w kolejce do konkretnej atrakcji – wymaga to jednak połączenia z Internetem.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Atrakcje Disneyland Paristop 5 muzeów znanych artystów w paryżu