Disneyland Paris – najlepsza rozrywka dla dzieci

Z okazji obchodzonego dziś dnia dziecka przybliżamy Wam miejsce, do którego każdy bez względu na wiek chciałby pojechać – Disneyland. Znajdziecie tu praktyczne informacje i wiele ciekawostek.

Pierwszy park rozrywki Disneyland został otwarty w 1955 roku w Anaheim w Kalifornii. Następnie powstały podobne placówki na Florydzie, w Tokio, Paryżu, Hong Kongu, a ostatnio w Shanghaiu. Paryskie atrakcje są dostępne od 1992 roku, Disneyland we Francji świętuje właśnie swoje 25 urodziny. Co roku park odwiedza około 18 milionów gości. Centrum rozrywki ciągle się rozrasta i przybywa mu atrakcji.

Disneyland Paris – przydatne informacje

Wybierając się do Disneylandu trzeba zabrać ze sobą przede wszystkim doskonały humor, czeka nas wiele bardzo długich kolejek. Warto jednak czekać – atrakcje są naprawdę niesamowite. W skład resortu wchodzi Disneyland oraz Walt Disney Studios. Najlepszy park rozrywki w Europie jest ogromny i podzielony na kilka obszarów, dlatego zawsze warto mieć przy sobie jego mapę. Dzięki odpowiednim oznaczeniom dowiemy się jakie atrakcje obowiązują od konkretnego wieku/wzrostu czy gdzie obowiązują tak zwane fastpass. Wyjazd do Disneylandu to tak naprawdę całodzienna wyprawa, a jeden dzień nie starczy nam na pójście na każdą atrakcję w parku (lepiej zapoznać się z planem wcześniej). Warto pamiętać przede wszystkim o zabraniu jedzenia i picia na cały dzień. Na miejscu jest oczywiście kilka miejsc gastronomicznych, ale zawsze jest dobrze mieć coś przy sobie.

disneyland paris paryż

pexels/www.pixabay.com

Najciekawsze atrakcje

Disneyland jest marzeniem każdego, nie tylko dziecka. W zależności od tego ile mamy lat zapamiętujemy to miejsce inaczej. Pierwszy raz znalazłam się tam mając sześć lat i było to dla mnie naprawdę niezwykłe przeżycie. Ze względu na wiek wiele atrakcji nie było dla mnie dostępnych. Jakie miejsca zapamiętałam najlepiej? Przede wszystkim słynny zamek Śpiącej Królewny. Oczarowały mnie rozrywki związane z Alicją w Krainie Czarów – kręcące się filiżanki z przyjęcia Szalonego Kapelusznika i tajemniczy ogród. Byłam także pod ogromnym wrażeniem trzech głównych kolejek – Big Thunder Mountain, Indiana Jones i Space. Początkowo mogłam wejść tylko na jedną z nich, podczas kolejnych pobytów dojrzałam jednak na tyle, że mogłam i odważyłam się także na dwie pozostałe. Z mojego punktu widzenia warto odwiedzić także dom strachów Phantom Manor, przepłynąć się gondolą w It’s a small world i wybrać się na symulację Star Wars. Warto wybrać się również na urządzaną codziennie o godzinie 17:00 paradę bajkową, na której możemy spotkać wiele znanych nam postaci.

Godziny otwarcia:
10:00-23:00

Ceny biletów:
-cena biletów zależy od naszego wieku, wybrania jednego lub dwóch parków oraz ilości osób z którymi wchodzimy na teren resortu, ceny wahają się od 42 euro do 94 euro/za osobę
-dostępne są także karnety w połączeniu z dojazdem z Paryża

Dojazd:
RER A stacja Marne-la-Vallée – Chessy

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

musée de la vie romantiqueCité des Sciences et de l'Industrie