Black Friday w Paryżu – gdzie najlepiej się wybrać?

Dzisiaj i przez kolejne dni będzie trwało wielkie zakupowe szaleństwo z okazji Black Friday. Czy we Francji można liczyć na takie rabaty jak w Stanach Zjednoczonych? Gdzie warto wybrać się na zakupy w Paryżu? Sprawdźcie koniecznie!

Listopadowe promocje

Black Friday przypada zawsze w listopadzie. To marketingowy termin na oznaczenie wielu akcji promocyjnych w różnorodnych sklepach – spożywczych, odzieżowych, a także ze sprzętem elektronicznym. Black Friday wypada zawsze w piątek po amerykańskim święcie Dziękczynienia, od tego dnia zaczynają się przygotowania do Bożego Narodzenia, wiele osób kupuje wtedy gwiazdkowe prezenty. Obniżki i promocje w amerykańskich sklepach są bardzo duże i sięgają nawet 90% pierwotnych cen produktów. Wiele sklepów otwiera się wcześniej, a zamyka później, niektóre z nich stają na jeden lub kilka dni całodobowe. Coraz częściej można zauważyć, że czarny piątek przeciąga się także na sobotę i niedzielę, a sklepy oferują zniżki przez cały weekend. W poniedziałek po święcie Dziękczynienia jest z kolei Cyber Monday – dzień, kiedy korzystnie kupować towary ze sklepów internetowych. Drugim krajem, który zaczął tradycje listopadowych wyprzedaży była Kanada. W kolejnych latach pomysł podchwyciły firmy z Wielkiej Brytanii, Meksyku, Rumunii, Indii, Francji, Niemiec, Szwajcarii czy Australii. Obecnie czarny piątek jest okazją do promocji w wielu krajach, w tym także w Polsce.

Black Friday w Paryżu

We Francji Black Friday często funkcjonuje pod dosłownie przetłumaczoną nazwą vendredi noir, ale także vendredi fou (szalony piątek). Po raz pierwszy Black Friday w Paryżu i całej Francji zorganizowano w roku 2014. Z roku na rok popularność zakupów w tym czasie wzrasta, jednak Francuzi w dalszym ciągu najbardziej czekają na organizowane dwa razy do roku tradycyjne soldes. Zastanawiasz się gdzie robić zakupy w Paryżu? Wszystko zależy oczywiście od tego co chcesz kupić. Jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny polecamy Wam Darty i Fnac oraz duże sklepy ogólnobranżowe Auchan, Carrefour czy E. Leclerc. Wolisz zrobić odzieżowe zakupy w Paryżu? Z pewnością warto wybrać się do dużych centr handlowych takich jak Quatre Temps (na La Défense), Forum des Halles, Beaugrenelle czy domów handlowych – Galeries Lafayette, Bonmarché czy Printemps. Towary są zazwyczaj obniżone o 50, a czasami nawet 70%. Szukając ciekawych ubrań warto przejść się do sklepów na ulicy Rivoli czy Champs Élysées.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

jarmarki bożonarodzeniowe w paryżugra w bule