Jarmarki bożonarodzeniowe w Paryżu

Gdzie w tym roku można podziwiać jarmarki bożonarodzeniowe w Paryżu? Polecamy Wam ciekawe miejsca, gdzie czuć ducha świąt. Sprawdźcie co ciekawego możecie tam kupić.

Dlaczego warto wybrać się na les marchés de Noël?

Jarmarki bożonarodzeniowe w Paryżu, czyli les marchés de Noël, co roku przyciągają tłumy. Czasami jest to nawet 15 milionów odwiedzających w ciągu siedmiu tygodni. Jesteśmy pewne, że będzie można kupić tam wspaniałe rzeczy – nietuzinkowe ozdoby bożonarodzeniowe, oryginalne prezenty oraz przepyszne słodkości, potrawy i produkty spożywcze. Jarmarki bożonarodzeniowe w Paryżu są także miejscem, gdzie można spróbować regionalnych serów, pieczonych kasztanów czy wina. W czasie jarmarków odbywają się różnego rodzaju konkursy, zabawy dla dzieci, a tak zwane marché odwiedza zawsze święty Mikołaj.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Paryżu kiedyś i dziś

Od wielu lat na Champs-Élysées jest organizowany wielki jarmark bożonarodzeniowy, który ciągnie się aż do place de la Concorde, gdzie w tym czasie stoi diabelski młyn. W tym roku jednak wszystko będzie wyglądać inaczej – Grand Roue de Paris zniknął, a jarmark bożonarodzeniowy odbywać się będzie w Tuileries. Jarmark będzie trwać od 24 grudnia do 6 stycznia. Aby wynagrodzić mieszkańcom zmiany wynikające z przeniesienia słynnego jarmarku, miasto postanowiło zorganizować drugi wspaniały marché de Noël na dziedzińcu przed ratuszem (Hôtel de Ville). Od 14 grudnia do 6 stycznia będą tam nie tylko les marchés de Noël, zapowiedziano także instalację wyglądającą jak oświetlony las złożony z białych brzóz i jodeł. Ma znaleźć się tam także duża karuzela oraz pociąg.

Inne miejsca

Oprócz wspomnianych wyżej jarmarków warto przejść się także na inne świąteczne stoiska. Co roku organizowany jest jarmark na boulevard Saint-Germain. Można kupić tam produkty rzemieślnicze, tradycyjne oraz lokalne. Najmniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Paryżu składa się z około 30 chatek, ale ma niezwykłą atmosferę. Warto wybrać się także na jarmark bożonarodzeniowy w quartier des Halles. Będzie tam ponad 50 stoisk oraz ponad 20-metrowa choinka. Les marchés de Noël będą tam trwały od 1 grudnia do 6 stycznia. Stoiska będą otwarte od 10:00 do 20:30 w poniedziałki i wtorki, od 10:00 do 21:00 w środy, czwartki, piątki i soboty oraz od 11:00 do 20:00 w niedziele. Ciekawym miejscem jest także jarmark bożonarodzeniowy przy katedrze Notre-Dame. Oprócz tradycyjnych chatek znajdziecie tam także miejsca sprzedające dzieła sztuki. Ten jarmark będzie trwał od 14 do 23 grudnia. Jarmarki bożonarodzeniowe w Paryżu będą odbywać się także w 3., 10. oraz 16. dzielnicy.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

grand roue de paris, diabelski młyn w paryżublack friday w paryżu