Cité des Sciences et de l’Industrie w Paryżu

Mamy dla Was kolejne niezwykłe miejsce, na mapie paryskiej metropolii. Zajrzycie do nas i dowiedzcie się wszystkich niezbędnych informacji.

Cité des Sciences et de l’Industrie

Jego nazwę czasami tłumaczy się jako muzeum „Miasto Nauki i Przemysłu”. Placówka jest największym muzeum nauki w Europie, otwarto je 1986 roku. Niewiele osób wie, że budynek przerobione ze starej rzeźni. Co roku miejsce odwiedza około 5 milionów osób. Oprócz muzeum w budynku znajduje się również imponujące planetarium, łódź podwodna, biblioteka, teatr oraz specjalna strefa dla najmłodszych. „Miasteczko” jest znane także z kina mieszczącego się w niezwykłym budynku – szklanej kuli La Géode. Na terenie placówki znajduje się również kino Louisa Lumière. Cité des Sciences et de l’Industrie razem z Cité de la musique oraz konserwatorium muzyczno-tanecznym jest częścią parc de la Vilette.

Cité des Sciences et de l'Industrie paryż

skeeze/www.pixabay.com

Moc atrakcji

Cité des Sciences et de l’Industrie składa się z wielu sal i ekspozycji. Głównym miejscem jest Explora, znajdują się tam obszary poświęcone między innymi matematyce, obrazom, dźwiękom, światłu, oceanowi, energii, pojazdom, górom i wulkanom, gwiazdom i galaktykom. Znanymi częściami „miasteczka” są także La Cité des métiers (miasteczko zawodów) oraz La Cité de la santé (miasteczko zdrowia). Ciekawym miejscem jest także Le Carrefour numérique (dosłownie skrzyżowanie numeryczne, chodzi jednak o kwadrat z liczbami). Ekspozycja jest przeznaczona odkrywaniu i eksperymentowaniu z zagadnieniami matematycznymi. Muzeum jest doskonałym miejscem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Z pewnością dowiemy się tam wielu ciekawostek na temat ludzkiego życia, wynalazków, sztuki, kultury, biologii oraz przyrody.

Godziny otwarcia:
10:00-18:00 wtorek-sobota
10:00-19:00 niedziela
10:30-20:30 wtorek-niedziela (kino IMAX La Géode)

Ceny biletów:
-12 euro normalny
-9 euro ulgowy
-obowiązuje oddzielne bilety wstępu na wystawę, ekspozycję przeznaczoną dla dzieci oraz do kina IMAX La Géode; w sprzedaży także bilety łączone

Adres:
Parc de la Villette
30, avenue Corentin-Cariou
75019 Paris

Dojazd:
metro 5 lub tramwaj 3b stacja Porte de Pantin
metro 7 lub tramwaj 3b stacja Porte de la Villette

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

disneyland paryż pariswieszcze w paryżu