Co robić jesienią w Paryżu?

Czy warto jechać do Paryża jesienią ? Jakie atrakcje czekają nas w mieście w takich miesiącach jak wrzesień, październik i listopad. Podpowiadamy co robić jesienią w Paryżu!

Dlaczego warto jechać do Paryża jesienią?

Bez wątpienia Paryż jest najbardziej oblegany przez turystów w sierpniu, sporo osób decyduje się na przyjazd do stolicy Francji na walentynki oraz Sylwestra i Nowy Rok. Dlaczego warto jechać do Paryża jesienią? Przede wszystkim po to, aby poznać prawdziwe oblicze miasta. Jesienią turystów jest mniej, a Paryżanie wracają do normalnego tempa życia po wakacjach. Jesienią możemy uchwycić Paryż taki jaki jest na co dzień. Plusem jest także sama pogoda – nie ma już upałów, ale nadal jest ciepło. Jesień w Paryżu oznacza mniej więcej 16 stopni, dużo słońca i oczywiście czasami deszcz. Co więcej, w październiku kończy się gorący sezon turystyczny, a ceny na przykład noclegów są znacznie niższe. W listopadzie jest już chłodniej, ale nie aż tak jak w Polsce – średnia temperatura wynosi 10 stopni.

Co robić jesienią w Paryżu? Spacerować!

Jesienią jest ciepło, ale nie za gorąco – wystarczy odpowiednio się ubrać i można spacerować cały dzień! Żółkniejące liście sprawiają, że oblicza wszystkich parków, ogrodów i terenów zielonych się zmieniają, a wędrówki po nich są równie fascynujące jak wiosną. Polecamy wybrać się na spacer do Ogrodów Tuileries, a przy okazji zajrzeć do Jeu de Paume oraz Musée de l’Orangerie. Można przespacerować się Ogrodem Luksemburskim czy wybrać do Buttes-Chaumont, a potem zajść na urokliwy spacer po Pére Lachaise.

co robić jesienią w paryżu

Zwiedzanie (prawie) bez kolejek

Co robić jesienią w Paryżu? Wrzesień, październik i listopad są świetnymi miesiącami na zwiedzanie Paryża. Oczywiście w najbardziej obleganych zabytkach będą kolejki, jednak o wiele mniejsze niż na przykład latem. Po długim spacerowaniu warto rozgrzać się w pomieszczeniu muzeum – miłe połączone z pożytecznym. Warto zobaczyć przede wszystkim popularny Luwr, Musée d’Orsay czy Centre George Pompidou. Jesień jest dobrym czasem, aby wybrać się do położonych blisko Paryża parków rozrywki takich jak Disneyland czy Park Asterixa.

Teatr, kabaret i śpiew

To właśnie jesienią w paryskich teatrach, kabaretach i salach koncertowych rozpoczyna się sezon. Na deskach teatrów przedstawiane są nowe sztuki, a artyści występują z nowym programem. Co więcej, jesienią otwieranych jest wiele nowych wystaw tymczasowych w muzeach. W tym roku polecamy między innymi wystawę dzieł Toulouse-Lautreca w Grand Palais czy ekspozycję poświęconą Mondrianowi w Musée Marmottan. Zastanawiasz się co robić w Paryżu jesienią? We wrześniu warto przyjechać do Paryża w czasie Dni Dziedzictwa Narodowego, Festiwalu Jesiennego czy Wielkiej Nocy Bukinistów. W październiku dobrym terminem będzie Nuit Blanche lub Halloween. W listopadzie warto być w stolicy Francji na święcie wina Beaujolais Nouveau. Zawsze w trzeci czwartek listopada można spróbować wina z nowego rocznika. Ciekawymi wydarzeniami jesienią są także salony poświęcone designowi i projektowaniu wnętrz, Salon du Chocolat czy winobranie na Montmartre. O wielu ciekawych wydarzeniach, ich historii i edycjach możecie przeczytać na naszym blogu!

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Palais omnisports de Paris-Bercyfête des vendanges de Montmartre