Top 5 atrakcji Disneyland Paris

Każde dziecko marz o tym, aby wybrać się do krainy bajek jaką jest Disneyland. Kiedy już to marzenie się spełni stajemy przed nie lada wyzwaniem na jakie atrakcje warto się wybrać. Stworzyłyśmy artykuł top 5 atrakcji Disneyland Paris, aby nikt nie ominął najlepszych naszym zdaniem elementów tego parku rozrywki.

Filiżanki Szalonego Kapelusznika z Alicji w Krainie Czarów

Zarówno dzieci jak i dorośli są zafascynowani przygodami Alicji w Krainie Czarów. Książka, bajka oraz film zachwyca w wielu momentach, ale prawdziwym przeżyciem jest przeniesienie się do świata Alicji w realnym świecie. W Disneyland Paris możemy przejść się labiryntem, ale także pokręcić w filiżankach rodem z herbatki u Szalonego Kapelusznika. Te przepiękne filiżanki-pojazdy zachwycą swoim wyglądem i przeniosą nas w świat Alicji w Krainie Czarów. Atrakcja jest odpowiednia dla wszystkich zwiedzających, nie obowiązują na niej limity dotyczące wzrostu czy wieku. W środku każdej ogromnej filiżanki znajduje się koło, dzięki któremu można kontrolować kierunek oraz szybkość obracania się. W przewodniku po parku filiżanki Szalonego Kapelusznika znajdują się w sekcji Fantasyland i są polecane dzieciom w wieku przedszkolnym. Uwielbiasz Alicję w Krainie Czarów? W Disneyland Paris możesz przejść się labiryntem, podziwiać podobiznę kota z Chesire, zrobić sobie zdjęcie z armią królowej Kier czy spotkać Alicję.

It’s a small world

Kolejna atrakcja jest także świetną rozrywką dla całej rodziny, tak jak filiżanki Szalonego Kapelusznika znajduje się w sekcji Fantasyland. It’s a small world jest atrakcją podczas której płyniemy łódką i możemy podziwiać lalki reprezentujące różne kraje i nacje na całym świecie. Ten niezwykły rejs sprawi, że zachwycisz się nie tylko kunsztem wykonania lalek, ale przede wszystkim towarzyszącej przygodzie scenografii i muzyce. It’s a small world jest idealną atrakcją dla rodzin z małymi jak i większymi dziećmi, z pewnością zainteresuje, ale pozwoli także nieco odpocząć i zregenerować siły przed resztą atrakcji jakie oferuje park rozrywki.

Top 5 atrakcji Disneyland Paris: dom strachów Phantom Manor

W parkach rozrywki uwielbiamy domy strachów. Ten znajdujący się w Disneyland Paris chętnie polecimy starszym dzieciom, nastolatkom i rodzicom – gwarantujemy niespodziewane spotkania i dawkę emocji. Pełen tajemnic dom kryje w sobie duchy i upiory. Niech nie zniechęcą Was długie kolejki – warto zaczekać! Dom strachów Phantom Manor znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia, w strefie Frontierland.

Top 5 atrakcji Disneyland Paris

Top 5 atrakcji Disneyland Paris: dom strachów Phantom Manor

Przenieś się do świata Star Wars

W sekcji Discoveryland znajduje się atrakcja Star Tours the Adventure Continue. Możemy przenieść się do świata znanego z Gwiezdnych Wojen i wyruszyć w statkiem kosmicznym w niezwykłą podróż. Atrakcja łączy w sobie seans kinowy oraz przeżycia związane z kolejkami górskimi (mogą wystąpić turbulencje i niespodziewane zwroty akcji!). Star Tours the Adventure Continue jest także szansą na poznanie ulubionych bohaterów z serii Star Wars oraz bliższemu przyjrzeniu się ich galaktyce. Na atrakcję mogą wejść osoby o wzroście powyżej 1,02 m – w razie wątpliwości odbędzie się mierzenie. Atrakcja nie jest polecana osobom w złym stanie zdrowia, chorującym na nadciśnienie, chorobę lokomocyjną, choroby serca czy kręgosłupa oraz kobietom w ciąży. W Disneyland Paris znajdują się jeszcze dwie atrakcje dotyczące Star Wars, które warto odwiedzić Star Wars Hyperspace Mountain oraz Welcome to Starport: Star Wars Encounter, gdzie można spotkać się z bohaterami serii.

Rollercoaster Indiana Jones and the Temple of Peril

Na liście top 5 atrakcji w Disneyland Paris nie mogło zabraknąć kolejki górskiej Indiana Jones and the Temple of Peril, w sekcji Adventureland. Przeżyj niepowtarzalną przygodę i przemierz wagonikami ruiny dawnej kopalni w poszukiwaniu zaginionej świątyni. Na tej szybkiej kolejce górskiej z pewnością odczuwać będziesz silne emocje. Tak jak Star Tours the Adventure Continue atrakcja nie jest wskazana osobom w złym stanie zdrowia, chorującym na nadciśnienie, chorobę lokomocyjną, choroby serca czy kręgosłupa oraz kobietom w ciąży. Na kolejkę obowiązują restrykcje wobec wzrostu – minimalny wzrost umożliwiający wejście na tę kolejkę to 1,40 m. Masz dzieci niespełniające powyższych wymogów? Nie chcesz wybrać się na najszybszą kolejkę? W sekcji Discoveryland czeka na Ciebie wielka rakieta Star Wars Hyperspace Mountain, która przeniesie Cię do innej galaktyki, a w części Frontierland możesz wybrać się na Big Thunder Mountain rodem z Dzikiego Zachodu.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Maison européenne de la photographieMusée de quai Branly