Francuskie Alpy w kilka godzin: nowe połączenie SNCF z Paryża

Czy to możliwe, aby dostać się w serce Alp zaledwie w kilka godzin? SNCF proponuje w tym roku doskonałe połączenie kolejowe, dzięki któremu z Paryża do Bourg-Saint-Maurice dojedzie się w zaledwie 5 godzin! Sprawdźcie więcej na ten temat!

Ze stolicy Francji do alpejskiej wioski w 5 godzin

Francuskie koleje państwowe SNCF w sezonie zimowym wprowadzają udogodnienia dla wszystkich wielbicieli zimowych sportów i osób kochających wyjazdy na narty. Z jednego z paryskich dworców kolejowych Gare du Lyon będzie można dojechać do górskiej miejscowości Bourg-Saint-Maurice bezpośrednim pociągiem. Podróż pociągiem TGV będzie trwać zaledwie pięć godzin. Pierwsze bezpośrednie połączenie ruszy 28 grudnia. W ciągu dnia do Bourg-Saint-Maurice będzie można dojechać pociągiem z Paryża w różnych godzinach. Bilety można rezerwować już dziś na stronie SNCF. Cena biletów normalnych zaczyna się od 35 euro! Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj im wcześniej kupi się bilet tym jest on tańszy. Planowanie urlopu z wyprzedzeniem z pewnością będzie korzystne.

francuskie alpy bourg-saint-maurice

Marek Ślusarczyk/Wikimedia Commons

Francuskie Alpy – Bourg-Saint-Maurice

Bourg-Saint-Maurice położona w regionie Owernia-Rodan-Alpy jest rajem dla miłośników jazdy na nartach. Dobry dojazd z Paryża oraz liczne stoki narciarskie przyciągają tam co roku mnóstwo ludzi. Nowoczesna kolejka górska dowodzi narciarzy do wybranych przez nich wyciągów. Bourg-Saint-Maurice słynie jako jedna z miejscowości należących do okręgu stoków narciarskich Les Arcs. Warto zdecydować się również na skorzystanie z oferty stoków Paradiski. Wybierając się do Bourg-Saint-Maurice będziemy mogli cieszyć się z wysoko położonych tras z bardzo dobrymi warunkami śniegowymi. Jest to także świetna oferta dla osób zaczynających swoją przygodę z narciarstwem lub uprawiających ten sport od niedawna. Ośrodki oferują trasy o różnym stopniu trudności. Najdłuższa trasa ma około 15 kilometrów długości. Kiedy zmęczenie da o sobie znać i zapragniemy chwili spokoju, możemy zwiedzić średniowieczne budynki, kościoły czy klasztory w okolicy lub w zaciszu kawiarni podziwić niesamowite widoki.

Jeśli wyjazd na narty to tylko we francuskie Alpy :)

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

pociągi TGV kolej dużych prędkości we Francjiopactwo Saint-Germain-des-Prés w Paryżu