Kabaret Lido w Paryżu znany na całym świecie

Idąc Polami Elizejskimi uwagę przyciąga pięknie świecący napis Lido de Paris. Dzisiaj opisujemy historię tego kabaretu i zachęcamy do jego odwiedzenia.

Historia

Pierwszy lokal o nazwie Lido znajdował się na Avenue des Champs-Élysées 78. Przed II wojną światową było to miejsce rozrywki, znajdował się tam także basen. Inspirowany Wenecją i słynną tam plażą Lido wygląd lokalu sprawiał, że niektórzy mówili na to miejsce Plaże Paryża (fr. Les Plages de Paris). W 1933 po likwidacji sądowej lokal został zamknięty. W 1936 roku Léon Volterr zastąpił basen teatrem. W 1946 lokal wykupili dwaj bracia włoskiego pochodzenia Joseph i Louis Clerico. Całkowity remont, wymyślenie nowej formuły łączącej kolację z oglądaniem rewii kabaretowej i pierwsze przychylne recenzje sprawiły, że kabaret Lido szybko stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Kabaret Lido w Paryżu przynosił takie korzyści, że bracia Clerico zdecydowali się otworzyć drugi lokal tego typu w Las Vegas. W roku 1977 kabaret przeniósł się kilkanaście metrów dalej, na 116 bis Avenue des Champs-Élysées. Dwupoziomowy lokal o powierzchni ponad 6000 m2 jest w stanie pomieścić 1150 osób. Miejsce zaprojektowali Giorgio Vecchia i Franco Bartoccini.

Kabaret Lido w Paryżu (Le Lido, Lido de Paris)

W roku 1948 do zespołu kabaretu dołączyła Margaret Kelly nazywaną panną Bluebell. Stworzyła zespół taneczny zwany Dziewczynami z dzwonkami. Każda z tancerek ma przynajmniej 1,75 m wzrostu. Na scenie kabaretu występowali doskonali twórcy nie tylko z Francji, ale z całego świata. Występowali tam Édith Piaf, Marlene Dietrich, Joséphine Baker, siostry Kessler, Dalida czy Elton John. Od 1946 w kabarecie pokazano 27 rewii. Ostatnia, wymyślona w 2015 roku rewia Paris Merveilles (Paryskie cuda) wymagała zamknięcia lokalu na 4 miesiące i całkowitego przearanżowania przestrzeni. Kabaret Lido jest otwarty przez cały rok, zazwyczaj organizowane są dwa występy dziennie. Możemy zdecydować się na sam pokaz, pokaz połączony z lunchem lub kolacją.

Kabaret Lido opinie

Co sądzą widzowie o spektaklach? Popularność miejsca i występujące tam gwiazdy mówią same za siebie – pokaz jest wart swojej ceny. Kabaret Lido jest znanym miejscem nie tylko we Francji, ale na całym świecie. Miejsce zaliczane jest obok Moulin Rouge czy Au Lapin Agile do najsłynniejszych paryskich kabaretów. Lido jako znane miejsce w Paryżu zostało ukazane w kilku filmach – Do utraty tchu (fr. À bout de souffle), Samuraj czy Eden jest na Zachodzie.

Adres:
116 bis Avenue des Champs-Élysées,
75008 Paryż

Dojazd:
metro 1 stacja George V

Ceny biletów:
Różnią się w zależności od repertuaru, rodzaju miejsca i wybranej opcji. Przedstawiamy Wam przykładowe ceny z oficjalnej strony kabaretu:
-pokaz- 70-165 euro/osoba
-lunch i pokaz – 170 euro/osoba
-kolacja i pokaz – od 130 do 195 euro/osoba

Kabaret organizuje także specjalne pokazy w Wigilię czy Sylwestra. Pokazy są wtedy znacznie droższe, ale program jest układany specjalnie pod konkretną okazję, a na widzów czekają liczne niespodzianki.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

francuskie tradycje świąteczne, święta we francjilodowisko w paryżu