Muzeum Czekolady w Paryżu

Święta we Francji (niezależnie czy to Boże Narodzenie czy Wielkanoc) kojarzą się z czekoladą. Francuzi uwielbiają się nią zajadać, a we Francji można odkryć naprawdę niezwykłe smaki czekolad. Dzisiaj jednak chcemy zachęcić Was do odwiedzenia Muzeum Czekolady – sprawdźcie jak tam trafić i ile kosztuje wejście.

Historia miejsca i informacje praktyczne

Muzeum Czekolady w Paryżu zostało otwarte w roku 2010. Znajduje się w 8. dzielnicy Paryża. Było to trzecie muzeum Chocolat Story po obiektach otwartych w Brukseli i Pradze. Czas zwiedzania muzeum wynosi 1-1,5h. Można zdecydować się także na bilet łączony – oprócz zwiedzania muzeum uczestniczy się wtedy także w specjalnych zajęciach w atelier. W czasie 45-minutowych warsztatów tworzy się własne czekoladki. Na specjalne okazje takie jak Halloween czy Boże Narodzenie muzeum organizuje zajęcia tematyczne. Oprócz wystawy stałej muzeum 2, 3 razy do roku oferuje także wystawy tymczasowe. Muzeum Czekolady w Paryżu to doskonałe miejsce dla dzieci i dorosłych, miłośnicy tego napoju i jedzenia z pewnością będą zachwyceni poznając jej historię.

Muzeum Czekolady w Paryżu

Muzeum Czekolady w Paryżu

Muzeum Czekolady w Paryżu: zbiory

Muzeum składa się z trzech części – kakao w cywilizacjach prekolumbijsich, import do Europy przez hiszpańskich kolonistów oraz popularyzacja w nawykach konsumpcyjnych i współczesny aspekt czekolady. W pierwszej części muzeum znajdują się różnorodne przedmioty przydatne do uprawy jak i obróbki surowca jakim był kakaowiec. Możemy podziwiać tam narzędzia, misy czy przedmioty rytualne. Dowiemy się jakie miejsce w ówczesnej religii i wierzeniach zajmowało kakao i sam kakaowiec oraz odkryjemy różnice w przygotowywaniu go kiedyś i dzisiaj. W drugiej części poznajemy czasy przybycia kakaowca do Europy. Dowiadujemy się jakie receptury stosowano, prezentowane są narzędzia oraz przedmioty przeznaczone do picia gorącej czekolady. Trzecia część Muzeum Czekolady w Paryżu poświęcona jest czekoladzie we współczesnym świecie. Liczne analizy i statystyki pokażą nam jaki ludzie mają stosunek do tego rodzaju jedzenia, a także jakie są różnice między poszczególnymi typami czekolady. W podziemiach muzeum znajdują się z kolei czekoladowe rzeźby. W tym roku można podziwiać tam między innymi czekoladową wieżę Eiffla.

Godziny otwarcia:
-otwarte codziennie od 10:00 do 18:00
-ostatnie wejście o 17:00
-muzeum jest zamknięte 1 stycznia i 25 grudnia

Ceny biletów:
-dorośli 11 euro
-studenci, uczniowie, osoby powyżej 65 roku życia 10 euro
-grupy 9,90 euro/osoba przy grupie powyżej 15 osób
-dzieci w wieku 6-12 lat 8 euro
-dzieci poniżej 6 roku życia – wstęp darmowy, ale konieczna obecność osoby dorosłej
-bilet łączony 35 euro (wstęp do muzeum + atelier)
+ciepła czekolada w cenie 3 euro – do wyboru receptura aztecka, hiszpańska, o smaku speculoos, z orzechami, mlekiem lub czarna

Audioprzewodnik:
-darmowy, można go ściągnąć ze strony internetowej

Adres:
28 Boulevard de Bonne Nouvelle,
75010 Paryż

Dojazd:
metro 8 lub 9 stacja Bonne Nouvelle
metro 8 lub 9 stacja Strsbourg Saint-Denis

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Paryż śladami Ameliigdzie jest wieża eiffla w paryżu