Wieża Eiffla w Paryżu – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Jednym z najbardziej znanych zabytków Paryża jest bez wątpienia Wieża Eiffla. Dzisiaj podpowiadamy Wam gdzie się ona znajduje, co ciekawego możecie zwiedzić w pobliżu i ile kosztują bilety na wieżę Eiffla.

Gdzie jest Wieża Eiffla w Paryżu?

Gdzie konkretnie w stolicy Francji znajduje się wieża Eiffla? Czy daleko od niej do innych zabytków? Z jakiej perspektywy najlepiej ujrzeć ją po raz pierwszy? Śpieszymy z odpowiedziami! Wieża Eiffla znajduje się na Polach Marsowych, w 7. dzielnicy Paryża. W roku 1964 wieża została wpisane na listę zabytków Paryża, a w 1991 na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Zabytek wygląda najpiękniej z perspektywy tarasu widokowego przy Palais du Chaillot. Widać wtedy wierzę w całej okazałości, podziwiając ją można przejść spacerkiem od pałacu, przez place de la Varsovie i most Iéna. Po obejrzeniu i wejściu/wjechaniu możemy kontynuować spacer Polami Marsowymi aż do słynnej École Militaire. Stamtąd można pójść do Les Invalides lub przejechać transportem miejskim w inne miejsce.

Wygląd zabytku i ciekawe miejsca niedaleko

Jak wygląda wieża Eiffla? Trudno sobie wyobrazić, że ta olbrzymia budowla nie ma ani jednej śruby czy gwoździa – jest połączona nitami. Zabytek z kutego żelaza waży około 10 000 ton. Wieża Eiffla w Paryżu została zbudowana w roku 1889 na wystawę światową, ma 324 metrów wysokości. Zabytek warto odwiedzić w ciągu dnia i wejść/wjechać na jeden z tarasów widokowych, aby podziwiać panoramę miasto. Wieża Eiffla wygląda także świetnie nocą, wtedy świeci, a o pełnej godzinie zaczynając od 21 chwilę migocze. W pobliżu wieży znajduje się Muzeum Człowieka, Muzeum Morskie, Akwarium Paryskie, Cité de l’architecture et du patrimoine oraz théâtre national de Chaillot, Palais du Tokyo, Musée du quai Branly oraz American Center Mona Bismarck

Bilety na wieżę Eiffla

Zastanawiasz się ile kosztuje wejście na wieżę Eiffla? Wszystko zależy od opcji, którą wybierzesz, a możliwości jest kilka. Wieża Eiffla w Paryżu ma kilka tarasów widokowych, z których można podziwiać miasto. Bilety na wieżę Eiffla różnią się ze względu na rodzaj wejścia i piętro. Na drugi taras widokowy można wejść lub wjechać windą, a na szczyt jedynie wjechać windą. Na wieżę Eiffla możemy wchodzić schodami, wjeżdżać windą lub wybrać taryfę łączoną – wchodzić schodami, a potem wjechać windą. Bilety na wieżę Eiffla wyglądają następująco, przedstawiamy Wam nowy cennik:

jak wygląda wieża eiffla w paryżu

Ile kosztuje wejście na wieżę Eiffla?

*cennik ważny od 14 stycznia 2019

Warto mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek czy stopień niepełnosprawności. Aby uniknąć kolejek przy kasie najlepiej kupić bilety online. Bilety na szczyt i na drugie piętro windą można kupić online, bilety na wieżę Eiffla na wejście tylko schodami i taryfę połączoną schoy + winda są jednak dostępne wyłącznie na miejscu.

Godziny otwarcia:
09:00-24:00 od połowy czerwca do początku września
09:00-23:00 przez resztę roku

Adres:
Champ de Mars,
5 Avenue Anatole France,
75007 Paryż

Dojazd:
metro 6 lub 9 stacja Trocadéro
metro 6 stacja Bir-Hakeim
RER C Gare du Champ de Mars Tour Eiffel

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

muzeum czekolady w paryżuparyż śladami coco chanel