Musée de la chasse et de la nature, czyli Muzeum Łowiectwa i Natury

Dzisiaj opisujemy dla Was niezwykłe Muzeum Łowiectwa i Natury. Sprawdźcie co znajduje się w zbiorach musée de la chasse et de la nature, jaka jest historia tego miejsca oraz jak do niego trafić.

Historia miejsca

W 1964 roku przemysłowiec François Sommer i jego żona Jacqueline założyli fundację poświęconą łowiectwu i naturze (Fondation de la Maison de la chasse et de la nature). 3 lata później, w 1967 roku otwarto Muzeum Łowiectwa i Natury. Muzeum zajmuje pomieszczenia w dwóch rezydencjach na terenie historycznej dzielnicy Marais – hôtel de Guénégaud i hôtel de Mongelas. Zostały one wydzierżawione fundacji na 99 lat pod warunkiem, że wynajmujący poprawią stan techniczny budynku i go odnowią. Obie rezydencje są przykładem sztuki barokowej. Warto także wspomnieć, że od 1971 roku fundacja prezentuje swoje zbiory także na drugim piętrze w château de Chambord, w regionie Centre-Val de Loire.

Kolekcja Muzeum Łowiectwa i Natury

Na powierzchni 650 m2 Muzeum Łowiectwa i Natury znajduje się kilka kolekcji. Wszystkie mają na celu ukazanie związku człowieka z naturą. Zbiory można podzielić na wystawę tymczasową i stałą. Do stałej ekspozycji należą obrazy, broń, akcesoria łowieckie, trofea łowieckie (z Europy, Azji, Afryki i Ameryki), sztuka łowiecka i animalistyka. Wśród zbiorów znajdują się wypchane zwierzęta, poroża, strzelby, karabiny i wiele innych ciekawych eksponatów. Podczas zwiedzania można obejrzeć także kilka filmów. W muzeum możemy zobaczyć rozwój i zmiany akcesoriów łowieckich na przestrzeni wieków. Wśród eksponatów znajdują się między innymi karabiny Ludwika XIII, Marii Teresy Austriaczki, Napoleona I i Napoleona III. Muzeum oprócz przedmiotów związanych z historią łowiectwa przedstawia wiele dzieł sztuki animalistycznej. Są to elementy sztuki graficznej, ceramika, obrazy, meble, fotografie, dywany oraz rzeźby. Niezależnie od tego jaki jest Wasz stosunek do myślistwa i polowań warto wybrać się do musée de la chasse et de la nature, aby zapoznać się z historią i przepięknymi dziełami sztuki. Co roku to muzeum mieszczące się w 3. dzielnicy Paryża odwiedza 40 000 zwiedzających.

Godziny otwarcia:
-wtorek, czwartek, piątek, sobota, niedziela 11:00-18:00
-środa 11:00-21:30 (w sierpniu godziny otwarcia w środy to 11:00-18:00)
-ostatnie wejście 30 minut przed zamknięciem

Ceny biletów:
-bilet normalny 8 euro
-bilet ulgowy 6 euro – osoby poniżej 26 roku żyica z terenów UE
-wstęp darmowy dla osób poniżej 18 roku życia, osób niepełnosprawnych
-wstęp darmowy dla wszystkich w pierwszą niedzielę miesiąca

Adres:
62 Rue des Archives,
75003 Paryż

Dojazd:
metro 1 stacja Hôtel de Ville
metro 11 stacja Rambuteau

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

czy warto jechać kolejny raz do paryżaoksytania region francji