Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń w Lilas koło Paryża

W Paryżu i jego okolicach roi się od niezwykłych muzeów z imponującymi zbiorami. Dzisiaj zabieramy Was do enigmatycznego Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń – sprawdźcie gdzie się ono znajduje i jakie atrakcje oferuje.

Mroczne muzeum

Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń (fr. Musée des Vampires et Monstres de l’Imaginaire) jest prywatnym ośrodkiem prowadzonym przez Jacquesa Sirgenta. Znajduje się pod Paryżem w miejscowości Lilas, ale można dojechać tam paryskim metrem. Willa, w której znajduje się muzeum jest otoczona ogrodem stylizowanym na cmentarzysko. Do muzeum wchodzi się przez stylowe czerwone drzwi. W tym miejscu warto nadmienić, że wizyta w Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń jest możliwa tylko po uprzednim umówieniu się. Z jednej strony musimy to zaplanować, ale z drugiej mamy pewność, że zwiedzimy to miejsce, a na dodatek zostaniemy oprowadzeni przez przewodnika, a jednocześnie właściciela tego miejsca, który jest zafascynowany postaciami wampirów.

Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń w Lilas paryż

Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń w Lilas koło Paryża, źródło: https://worldinparis.com/secret-paris-vampire-museum

Kolekcja Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń

Zbiory muzeum dotyczą tematyki wampirów – ich przedstawienia w kulturze oraz folklorze. Znajdziemy tam wiele książek opisujących wampiry i materiały filmowe na ten temat. W muzeum nie brakuje przedstawiających wampiry dzieł sztuki: plakatów, obrazów czy rzeźb. Znajdziemy tu także kostiumy idealne dla wampirów, a także eksponaty towarzyszące przedstawianiu tych postaci na scenie czy w filmach. Bardzo ciekawym pomysłem było zebranie do zbiorów muzeum autografów najsłynniejszych aktorów odgrywających rolę Draculi. Podczas zwiedzania dowiemy się wiele o pochodzeniu wampirów, pierwszych wykreowanych w kulturze stworach tego typu, ich znaczeniu i symbolice. W czasie oprowadzania przewodnik zwraca uwagę na rolę wampirów w kulturze oraz historii Francji. Mroczne Muzeum Wampirów i Legendarnych Stworzeń jest naprawdę niezwykłym miejscem, które warto odwiedzić.

Godziny otwarcia:

12:30-20:00
*zwiedzanie z przewodnikiem po uprzedniej rezerwacji
*możliwe jest także zarezerwowanie zwiedzania cmentarza Père-Lachaise z przewodnikiem

Ceny biletów:

-9 euro

Adres:

14 Rue Jules David, 93260 Les Lilas, Francja

Dojazd:

metro 11 stacja Mairie des Lilas

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Thomon/Wikimedia CommonsMusée des Arts et Métiers w paryżu