Nawiedzony dom w Paryżu – Le Manoir de Paris

Lubisz się bać? Fascynują Cię historię o duchach, nawiedzone domy i historie rodem z horrorów? Mamy dla Ciebie w Paryżu idealne miejsce – nawiedzony dom Le Manoir de Paris. Odkryj jaka jest jego historia oraz jak tam trafić.

Le Manoir de Paris

Nawiedzony dom w Paryżu (Le Manoir de Paris) to miejsce związane z wieloma miejskimi legendami – część z nich pochodzi nawet z XVIII wieku. Dom strachów znajduje się się w dawnym warsztacie, gdzie była wyrabiana ceramika, w 10. dzielnicy Paryża. Miejsce zostało otwarte w roku 2011, ma powierzchnię 1500 m2, mieści się na trzech piętrach. Dom strachów składa się z 23 pokoi, całe zwiedzanie trwa około 45 minut, dostępnych jest pięć poziomów intensywności wrażeń. Organizowane są tam spektakle teatralne, specjalne show na różne okazje oraz zabawy escape room, czyli pokoje z zagadkami, których rozwiązanie prowadzi do wyjścia. Utworzono już 17 opowieści-scenariuszy związanych z domem strachów.

Nawiedzony dom w Paryżu

Opowieści-scenariusze, na których jest oparte zwiedzanie Le Manoir de Paris, są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, legendami paryskimi, literaturą oraz francuskim folklorem. Możemy poznać opowieści o katakumbach Paryża, krokodylu w kanalizacji miasta, upiorze z Opery Garnier czy więźnia w żelaznej masce. Scenariusze bazują również na historiach związanych z paryskim metrem, cmentarzem Père-Lachaise, duchami z Ogrodu Luksemburskiego, dzwonnikiem z katedry Notre-Dame, gargulcami i chimerami czy wampirami.

Godziny otwarcia:
piątek 18:00-22:00
sobota-niedziela 15:00-19:00
Przed wizytą warto sprawdzić godziny na oficjalnej stronie domu strachów, mogą one ulegać zmianom.

Ceny biletów:
-bilet normalny 27 euro
-bilet ulgowy (15-16 lat) 20 euro
-fast pass, czyli bilet z pierszeństwem wejścia 37 euro
-wejście zakazane osobom w ciąży, epilepsją i problemamy kardiologicznymi
-bilety nie podlegają wymianie ani zwrotowi
-29, 30, 31 października i 1 listopada obowiązuje specjalne bilety na Halloween

Adres:
18 Rue de Paradis
75010 Paryż

Dojazd:
Nawiedzony dom znajduje się w połowie drogi między poniższymi stacjami
metro 4, 5, 7 stacja Gare de l’Est
metro 4 stacja Château d’Eau

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Église Notre-Dame-de-la-Croix de Ménilmontantpont neuf najstarszy most w paryżu