Top 5 barów w Paryżu

Dzisiaj w naszym cyklu top 5 omawiamy najciekawsze bary w stolicy Francji – mamy nadzieję, że te informacje przydadzą się Wam w czasie urlopu. Sprawdźcie jakie top 5 barów w Paryżu warto odwiedzić i czym mogą Was one zaskoczyć.

Z widokiem na Paryż: Bubble Sky bar

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu top 5 barów w Paryżu bez wątpienia jest Bubble Sky bar. Lokal położony jest na wieży Montparnasse, co gwarantuje przepiękny widok na Paryż. Niezwykła panorama i kieliszek szampana z pewnością wynagrodzą nam całodzienne chodzenie i zmęczenie. Bubble Sky bar jest otwarty od maja do września, wejść można tam jednak tylko z zakupionym panoramicznym biletem wstępu – wybierając się na Tour Montparnasse warto jednak wziąć pod uwagę tę opcję.

Adres:

33 Avenue du Maine, 75015 Paryż

Dojazd:

metro 4, 6, 12, 13 stacja Montparnasse Bienvenue

Top 5 barów w Paryżu: Le Cube Bar

Kolejny świetny bar mieści się tuż obok Opery Garnier, Le Cube Bar na dachu słynnego domu towarowego Galeries Lafayette jest miejscem wartym zobaczenia. Jest stamtąd świetny widok na operę, ale także na panoramę Paryża. Lokal ten polecamy przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, cały bar wraz ze stolikami znajduje się wtedy pod szklaną kopułą, która wygląda zjawiskowo. Jest tam wtedy ogrzewanie, więc można spokojnie rozkoszować się smakiem przepysznych koktajli bez względu na pogodę. Przepiękny widok na Paryż z pewnością umili każdą chwilę spędzoną w Le Cube Bar.

Adres:

40 Boulevard Haussmann, 75009 Paryż

Dojazd:

metro 7 lub 9 stacja Chaussée d’Antin – La Fayette

View this post on Instagram

?

A post shared by @ rooftopingg on

Lodowy bar: Ice Kube Bar

Na liście top 5 barów w Paryżu znajduje się także bardzo podobny nazwą do lokalu wymienionego przed chwilą Ice Kube Bar. Le Cube Bar i Ice Kube Bar różnią się jednak diametralnie. Dzięki Ice Kube Bar możesz poczuć się jak w zimie w środku lata. Lodowy bar w Paryżu cieszy się ogromną popularnością. Jego wnętrze wypełnia bar z lodu oraz lodowe rzeźby. Temperatura spada tam do -18 stopni, dlatego warto ciepło się ubrać. Przed wizytą w obleganym barze warto zrobić rezerwację i coś zjeść – bar serwuje jedynie napoje, drinki i koktajle.

Adres:

5 Passage Ruelle, 75018 Paryż

Dojazd:

metro 2 stacja La Chapelle

Wspomnienia pisarza: Hemingway Bar

Kultowym barem w Paryżu jest także Hemingway Bar w Hotelu Ritz. Ernest Hemingway był stałym bywalcem Hotelu Ritz w Paryżu, zatrzymywał się tam zawsze, kiedy tylko był w stolicy Francji. Z chęcią przesiadywał także w barze o nazwie Little Bar, podobno właśnie dla niego wymyślono koktajl Bloody Mary. Bywalcami w tym barze byli także Francis Scott Fitzgerald oraz Gary Cooper. W latach 1980-1987 hotel Ritz przeszedł gruntowny remont, a w 1994 roku bar zmienił nazwę na Hemingway Bar. Wnętrze lokalu zostało odnowione – ozdobione bogato zdobioną boazerią, meble obito skórzaną tapicerką. Na ścianach baru znajduje się 25 ciekawych fotografii przedstawiających osoby, które bywały w barze oraz które zainspirowały do stworzenia tego miejsca. W Hemingway Bar panuje niezwykły klimat, wnętrze zachwyca swoim wyglądem, a barmani dokładają wszelkich starań, aby zadowolić gusta nawet najbardziej wysublimowanych podniebień swoich klientów.

Adres:

15 Place Vendôme, 75001 Paryż

Dojazd:

Do hotelu Ritz idzie się od 6 do 9 minut z poniższych stacji metra:
metro 1, 8 lub 12 stacja Concorde
metro 1 stacja Tuileries
metro 7 lub 14 Pyramides
metro 3 Quatre-Septembre
metro 3,7 lub 8 Opéra
metro 8, 12 lub 14 Madeleine

Ukryte bar w Paryżu: Lavomatic

Na liście top 5 barów w Paryżu musiało znaleźć się coś niespodziewanego. Zapraszamy Was do baru, do którego wejście prowadzi przez… pralkę! To nie żart. Aby wejść do lokalu Lavomatic należy wejść do pralni – jedna z pralek to sekretnie drzwi do wnętrza baru. W lokalu nie brakuje odniesień do pralni – puf w kształcie opakowań detergentów do prania czy zdobień na menu w kształcie symboli stosowanym na metkach odzieży. Schowany za fasadą pralki bar jest faktycznie otoczony działającą pralnią, w której można wyprać swoje ubrania. Możesz nastawić pranie i udać się na drinka – pranie jeszcze nigdy nie było takie przyjemne! Lavomatic jest niezwykle popularnym miejscem – każdy chce zrobić sobie zdjęcie/nakręcić film jak przez pralkę dostaje się do znanego w całym Paryżu baru.

Adres:

30 Rue René Boulanger, 75010 Paryż

Dojazd:

metro 3, 5, 8, 9, 11 stacja République

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

top 5 francuskich ciast