Village Suisse w Paryżu – co to takiego?

Pewnie niejednokrotnie spotkaliście się z określeniem Village Suisse. O tym miejscu nie tylko się mówi. Kierujące tam wskazówki można dostrzec na przykład na stacji metra. Co to takiego? Z jakiej okazji powstało? Sprawdźcie w naszym najnowszym wpisie!

Czym jest Village Suisse w Paryżu?

Village Suisse, czyli szwajcarska wioska, to konstrukcja architektoniczna. Dzieło miało odzwierciedlać wyidealizowaną wioskę szwajcarską. Dostępny do zwiedzania obiekt był po raz pierwszy w czasie Szwajcarskiej Wystawy Narodowej w 1896 roku w Genewie. Pomysł wznowiono w 1900 roku z okazji Wystawy Światowej w Paryżu. Znajdowały się tam różnego rodzaju stosika i stragany, które w latach 60. XX wieku zostały zastąpione budynkami. Wewnętrzne dziedzińce są nazwane od nazw miejscowości (Berno, Genewa, Lozanna, Lucerna, Lugano, Zurych).

Miejsce obecnie

Village Suisse znajduje się w 15. dzielnicy Paryża. Mieszczą się różnorodne firmy związane ze sztuką – antykwariaty, galerie sztuki, atelier artystów. Oprócz tego znajdziemy tam pracownie jubilerów, zegarmistrzów i filatelistów. Szwajcarska wioska straciła na znaczeniu, odwiedza ją obecnie mniej ludzi niż wcześniej. Zakochane w tym miejscu osoby ciągle starają się spopularyzować Village Suisse w Paryżu. Urządzane są różnorodne animacje, pokazy i wystawy. Wejście do Village Suisse w Paryżu ozdabia także specjalna tabliczka informująca o historii Paryża – Panneau Histoire De Paris. W Village Suisse z pewnością znajdziecie wiele ciekawych i oryginalnych produktów. Z wizyty w tym miejscu bardzo zadowoleni będą koneserzy sztuki i przepięknych przedmiotów. To prawdziwy raj dla estetów i miłośników piękna w każdym wydaniu.

Godziny otwarcia:
czwartek, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek 10:30-19:00

Adres:
78 Avenue de Suffren
75015 Paryż

Dojazd:
Village Suisse w Paryżu znajduje się pomiędzy dwoma następującymi stacjami:
metro 6, 8, 10 stacja La-Motte Picquet Grenelle
metro 8 stacja École Militaire

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

église Saint-Ambroise w Paryżuwystawy światowe