Zwiedzanie w upały: o czym warto pamiętać?

Wysokie temperatury i pełne słońce sprawiają, że nasze podróże i zwiedzanie miast latem jest utrudnione. Dzisiaj doradzamy Wam jak zabezpieczyć się przed wpływem słońca oraz o czym warto pamiętać jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie w upały.

Wycieczki i wyjazdy często planujemy z dużym wyprzedzeniem nie wiedząc jaka czeka nas wtedy pogoda. Co prawda możemy spodziewać się, że latem będzie ciepło, ale nigdy nie oszacujemy konkretnej temperatury. W tym roku lato w całej Europie jest niezwykle gorące. Obecnie temperatury w Polsce sięgają nawet do 38 stopni, a we Francji często jest o wiele cieplej. Co zrobić, aby wykorzystać czas spędzony w Paryżu, ale jednocześnie zadbać o siebie, swoje zdrowie i bezpieczeństwo?

Zwiedzanie w upały: warto mieć plan

Wiele osób radziłoby pewnie, aby odpuścić sobie zwiedzanie w upały. Co jednak zrobić, jeśli pogoda jest upalna przez nasz cały pobyt? Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które zamierzamy przedstawić Wam w tym artykule. W upalne dni warto zadbać przede wszystkim o to, aby nie eksponować ciała zbyt długo na słońcu. Kluczem do sukcesu jest dokładne zaplanowanie każdego dnia wycieczki. Postaraj się, aby zwiedzane miejsca były niedaleko siebie. Możliwie jak najczęściej korzystaj z komunikacji miejskiej (w autobusach, tramwajach i wielu wagonach metra jest klimatyzacja, nawet jeśli w metrze nie będzie klimatyzacji, dzięki temu, że znajduje się ono głównie pod ziemią będzie tam chłodniej). Jeśli chcesz podziwiać miasto postaw na autobusy. Połączenia są dogodne i z łatwością dojedziesz do każdego zabytku, zazwyczaj bliżej niż metro.

Zwiedzanie w upały paryż

Zwiedzanie w upały

Picie wody

W zasadzie niezależnie od pogody i pory roku naszym zdaniem nie warto ruszać się bez zapasu wody – nigdy nie wiemy kiedy najdzie nas pragnienie lub zrobi się nam po prostu słabo. W upalne dni picie wody jest niezmiernie ważne, musimy dbać o to, aby się nie odwodnić. Stresujesz się częstymi wizytami w toalecie? W każdym muzeum znajduje się toaleta, na ulicach Paryża jest pełno miejskich szaletów samoobsługowych, a w razie pilnej potrzeby zawsze możesz zajść do baru lub kawiarni i poprosić o skorzystanie z toalety – Francuzi nie widzą w tym nic złego.

Zadbaj o odpowiedni ubiór

Zwiedzanie w upały może być naprawdę uciążliwe, dlatego warto zadbać wtedy o dobre nakrycie głowy. Obecnie możemy znaleźć naprawdę sporo ciekawych nakryć głowy. Różnorodne czapki, chustki czy kapelusze sprawią, że zwiedzanie w upały nie będzie nam aż tak doskwierać. Co więcej, nakrycie głowy może być modnym dodatkiem do naszego ubioru i sprawić, że każda stylizacja będzie wyglądać ciekawie. Warto zadbać także o swoje oczy i nosić okulary przeciwsłoneczne.

Wybierając ubrania, postaw na naturalne materiały takie jak bawełna czy len, unikaj sztucznych włókien np. poliestru. Stawiaj na wygodne fasony, które nie krępują ruchów i nie mają zbyt wielu warstw materiału. Jeśli wybierasz się do przybytków sakralnych możesz zadbać o odpowiedni wygląd tuż przed wejściem na przykład okrywając swoje gołe ramiona szalem. Bardzo istotne jest także obuwie. W czasie zwiedzania dużo chodzimy, a wysokie temperatury mogą sprawić, że nogi spuchną, a obtarcia i odciski będą robiły się szybciej. Na zwiedzanie zawsze zakładaj wygodne buty, które były wcześniej noszone i wiesz, że są odpowiednie do długiego chodzenia.

Używaj kremów z filtrem

Wiele osób myśli, że kremów z filtrem należy używać wyłącznie na plaży. To ogromny błąd. Lekarze i specjaliści alarmują, że zabezpieczanie naszej skóry jest ważne zawsze, gdy jesteśmy na zewnątrz. Kremy z filtrem chronią naszą skórę przed promieniami UV, a w konsekwencji przed oparzeniami słonecznymi. Warto używać ich na całym ciele, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy. Jeśli na Twoim ciele znajdują się znamiona postaraj się, aby były one zakryte ubraniem.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Niezwykłe kawiarnie w Paryżu