Niezwykłe kawiarnie w Paryżu: top 5

Pisałyśmy już o najpopularniejszych i najbardziej znanych kawiarniach w stolicy Francji. Teraz czas na niezwykłe miejsca, które przyciągnęła naszą uwagę. Trudno zdecydować, które z wymienionych miejsc jest najlepsze, aby nie sugerować Wam kolejności uszeregowałyśmy niezwykłe kawiarnie w Paryżu dzielnicami, w których się znajdują.

Au Vieux Paris d’Arcole

Na wyspie Île de la Cité, gdzie znajduje się katedra Notre-Dame możemy znaleźć wiele niezwykłych kawiarni. Z całego serca polecamy Wam jednak klimatyczny lokal Au Vieux Paris d’Arcole. Miejsce poznacie po przepięknej witrynie w miętowym kolorze z napisem u góry. Przed lokalem są wystawione fioletowe stoliki i krzesełka. Budynek jest „ozdobiony” bujną, zieloną roślinnością. Kawa smakuje tu wyśmienicie.

Au Vieux Paris d’Arcole

Adres:

24 Rue Chanoinesse, 75004 Paryż

Dojazd:

metro 4 stacja Cité

Kawa w ogródku na tarasie

Na Dworcu Wschodnim w Paryżu (Gare de l’Est) od pewnego czasu znajduje się niezwykła kawiarnia Le Perchoir de l’Est. Lokal jest umiejscowiony na tarasie pełnym przepięknych kwiatów. W trakcie oczekiwania na pociąg czy chwili przerwy można udać się tam na kawę nie oddalając się od dworca czy stacji metra. Le Perchoir de l’Est jest doskonałym miejscem na kawę także ze względu na widok: panoramę Paryża z innej perspektywy niż taras widokowy wieży Eiffla.

Le Perchoir de l’Est

Adres:

10 Place du 11 Novembre 1918, 75010 Paryż

Dojazd:

metro 4, 5 lub 7 Gare de l’Est
RER E stacja Magenta

Niezwykłe kawiarnie w Paryżu: kocia kawiarnia

W 2013 roku w Paryżu została otwarta kawiarnia Le Café des Chats. Jest to kawiarnia, herbaciarnia i niewielka restauracja po której spaceruje i gdzie wypoczywa tuzin kotów. Pijąc kawę możemy więc podziwiać piękne koty, a także, jeśli któryś z nich będzie o to zabiegał pogłaskać je czy się z nimi pobawić. Warto zaznaczyć, że w Le Café des Chats wszystkie potrawy i desery są domowej roboty, przygotowywane na miejscu. Kocia kawiarnia zachwyci wszystkich miłośników kotów, ale także dobrej kawy i miłej atmosfery.

Le Café des Chats

Adres:

9 rue Sedaine, 75011 Paryż

Dojazd:

metro 5 stacja Bréguet – Sabin

W samym sercu Montmartre

Jeśli chodzi o niezwykłe kawiarnie w Paryżu nie mogłyśmy pominąć La Maison Rose. Kawiarnia La Maison Rose przyciąga swoim wyglądem i jesteśmy pewne, że każda osoba, która zwiedzała Montmartre doskonale wie jak tam trafić. Po podziwianiu bazyliki Sacré-Coeur wystarczy iść uliczką po jej lewej stronie, skręcić w lewo, minąć słynny Place du Tertre, a potem skręcić w pierwszą ulicę w prawo i zejść na dół. Naszym oczom szybko ukaże się przepiękny różowy budynek z zielonymi okiennicami: La Maison Rose (dosłownie Różowy Dom). Ta malownicza knajpka to nie tylko świetne miejsce na przepiękne zdjęcie, ale także wspaniałe miejsce na kawę i chwilę odpoczynku przed zwiedzaniem reszty wspaniałych miejsc na Montmartre.

La Maison Rose

Adres:

2 Rue de l’Abreuvoir, 75018 Paryż

Dojazd:

metro 12 stacja Lamarck – Caulaincourt

Wypij kawę w wannie

Nasza propozycja brzmi nieco abstrakcyjnie? Jeśli chcesz przenieść się do świata rodem z Alicji w Krainie Czarów musisz koniecznie odwiedzić kawiarnię Le Pavillon des Canaux. Znajdujący się nad Sekwaną w Paryżu lokal sprawi, że łatwo oderwiesz od rzeczywistści. Le Pavillon des Canaux przywołuje na myśl mieszkanie bogatego artysty i sprawia, że możemy napić się kawy w ekstrawagancki dla kawiarni sposób – siedząc w wannie czy łóżku. Cały lokal zaaranżowany jest z dbałością o detale, zachwyca wieloma obrazami, rzeźbami, ale także płytkami czy meblami (piękny kredens przypominający popularne w Polsce modele!). W tym miejscu stworzonym z wielką pasją można nie tylko napić się kawy czy spróbować pysznych ciast, ale także zjeść lunch. Po chwili przerwy można przejść się brzegiem Sekwany do La Vilette lub w stronę kanału Saint-Martin.

Le Pavillon des Canaux

Adres:

39 Quai de la Loire, 75019 Paryż

Dojazd:

metro 5 stacja Laumière

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

kraj loary region francjizwiedzanie w upały paryż