Balon Generali – lot balonem nad Paryżem

Chcielibyście zobaczyć Paryż z lotu ptaka? Obejrzeć panoramę miasta? Postawcie na Balon Generali! Lepszej perspektywy nie zobaczycie z żadnego punktu widokowego! Sprawdźcie gdzie można wsiąść na pokład balonu i ile kosztuje taka przyjemność.

Balon Generali w Parc André Citroën

Od 1999 roku Paryż może pochwalić się niezwykłą atrakcją turystyczną – jest nią Balon Generali, inaczej zwany Ballon de Paris. Balon został zainstalowany w 15. dzielnicy Paryża, w malowniczym Parc André Citroën. Balon Generali zaprojektowała firma Aerophile SAS z okazji obchodów nowego millenium w roku 2000. W przeciągu pierwszych dziesięciu lat Balon Generali zabrał na swój pokład pół miliona (!) odwiedzających.

Niezwykła konstrukcja

Ogromny Ballon de Paris ma 32 metry wysokości (co można porównać z budynkiem z 12 piętrami!) oraz 22 metry średnicy, jest wypełniony 6000 m3 helu. Balon osiąga wysokość przelotową 150 metrów. Jest to tak zwany balon na uwięzi, czyli połączony z ziemią kablem i sterowany przez wciągarkę hydroelekryczną, na stałe umocowany w Parc André Citroën.

Balon Generali w Paryżu

Balon Generali w Paryżu, źródło: Aero4/Wikimedia Common

Funkcje Ballon de Paris

Wypełniony gazem balon służy jako atrakcja turystyczna, ale także jako powierzchnia reklamowa. Obecnie balon ma specjalny system oświetlenia, który zmienia kolor w oparciu o jakość otaczającego go powietrza (w pięciostopniowej skali). Balon służy także do prowadzenia badań nad dolnymi warstwami atmosfery – opracowaniem wyników zajmują się aż 4 laboratoria.

„Lot balonem nad Paryżem”

Z całą pewnością swego rodzaju „lot balonem nad Paryżem” można uznać za nietypową atrakcję. Balon Generali dostarcza niezwykłych przeżyć i pozwala odkryć przepiękną panoramę Paryża z nieco innego miejsca niż wieża Eiffla. Atrakcja jest świetnym wyborem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Warto jednak zaznaczyć, że „lot balonem nad Paryżem” może zostać odwołany w każdym momencie, jeśli warunki pogodowe staną się niesprzyjające.

Godziny „lotów”

Od 9:00 do godziny zamknięcia parku, „loty nad Paryżem” odbywają się co 30 minut.

Ceny biletów:

-dorośli 12 euro
-dzieci w wieku 3-12 lat 6 euro
-dzieci poniżej 3 roku życia za darmo
-osoby niepełnosprawne: dorośli 9 euro, dzieci 4,5 euro – osoba towarzysząca za darmo

Adres:

Parc André Citroën
2 Rue Cauchy, 75015 Paryż

Dojazd:

Do parku można dojść pieszo w ciągu 10 minut z poniższych stacji:
metro 10 stacja Javel – André Citroën
RER C stacja Javel

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

kościół św. augustyna w paryżuÉglise Saint-Vincent-de-Paul