Darmowe muzea w Paryżu

Dzisiaj polecamy Wam darmowe muzea w Paryżu. To świetna opcja dla osób, które nie mają zbyt wiele funduszy na wyjazd, ale także ciekawa alternatywa na chwilę odpoczynku i sztuki w trakcie zwiedzania miasta.

Wystawy stałe

Paryskie muzea zachwycają ludzi na całym świecie. W stolicy Francji jest mnóstwo miejsc poświęconych dziełom sztuki, dyscyplinom zawodowym, ale także zbiorów tematycznych i naprawdę niezwykłych kolekcji. Muzea w Paryżu często mają w swojej ofercie darmowe wejścia na wystawy stałe. To właśnie tam zazwyczaj można zobaczyć dzieła, którymi chwali się dane muzeum, z drugiej strony muzea mają naprawdę interesujące wystawy czasowe, za które trzeba zapłacić. Lepiej jednak zobaczyć chociaż kilka dzieł, jedną salę wystawową niż nic. Darmowe wystawy stałe oferuje Petit Palais, Musée d’Art moderne, Muzeum Bourdelle, Muzeum Życia Romantycznego, Muzeum Victora Hugo (za darmo można obejrzeć apartament), Muzeum Cernushi, Maison Balzac, Muzeum Curie, Muzeum Legii Honorowej, Muzeum Zadkine i wielu innych.

Muzea całkowicie za darmo

W Paryżu znajduje się kilka muzeów, które nie pobierają opłat za wstęp. Czasami znajdują się tam puszki z dobrowolnymi datkami, które wspierają rozwój miejsca. Jednym z takich miejsc jest mieszczące się niedaleko Opery Garnier Muzeum Perfum Fragonard. Możemy podziwiać tam każdy etap produkcji perfum, poznać specjalistyczne przyrządy oraz surowce potrzebne do wytworzenia niezwykłych zapachów. Kolejnym ciekawym i darmowym muzeum jest Muzeum Prefektury Policji. Warto zajrzeć także do Plateau, czyli muzeum sztuki współczesnej. Za darmo odwiedzimy także Atelier Brancusi poświęcone twórczości rumuńskiego rzeźbiarza. Darmowe wejścia są czasami proponowane przez muzea z okazji świąt, wydarzeń kulturalnych czy wewnętrznych ustaleń. Do Luwru można wejść za darmo podczas nocnego zwiedzania w sobotę – od godziny 18:00. Zwiedzanie jest jednak możliwe tylko do godziny 21:45. Z kolei Muzeum Ennery możemy odwiedzić za darmo w sobotę przed wcześniejsza rezerwacją.

Darmowe muzea w Paryżu w pierwszą niedzielę miesiąca

Świetnym sposobem na odwiedzenie wielu ciekawych miejsc, do których nierzadko bilety są bardzo drogie jest wybranie się do muzeum w pierwszą niedzielę miesiąca. W ten jeden dzień muzea państwowe oferują darmowe zwiedzanie. Czasami, tak jak w Wersalu, obwarowane jest to przepisami – pałac można zwiedzać za darmo jedynie w pierwszą niedzielę miesiąca w miesiącach od listopada do marca. Na liście darmowe muzea w Paryżu w pierwszą niedzielę miesiąca znajdują się między innymi Centre Pompidou, Muzeum Orsay, Muzeum Delacroix, Muzeum Gustave Moreau, Muzeum Oranżeria, Muzeum Picasso, Muzeum Rodin, Conciergerie, Panteon.

Uczniowie i studenci obcują ze sztuką za darmo

Warto szczegółowo patrzeć na oferty i bilety w muzeach w Paryżu. Wiele miejsc oferuje darmowy wstęp dla uczniów do ukończenia 18 roku życia czy studentów poniżej 26 roku życia pochodzących z terenów Unii Europejskiej. Jeśli wejścia nie są darmowe zazwyczaj takim osobom przysługuje bilet ulgowy lub zniżka.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

piramida luwruumbrella sky project