Popularne kawiarnie w Paryżu: Les Deux Magots

Dzisiaj opisujemy dla Was kolejną znaną kawiarnię na terenie stolicy Francji – Les Deux Magots. Sprawdźcie dlaczego to miejsce jest sławne, jaka jest jego historia oraz gdzie się znajduje. Odkryj kto był tam stałym bywalcem.

Kawiarnia czy restauracja?

Les Deux Magots podobnie jak Café de Flore jest miejscem trudnym do zaklasyfikowania – możemy napić się tam kawy, zjeść francuskie specjały, ale także obiad. Doskonałe połączenie kawiarni, bistra i restauracji sprawia, że możemy napić się tam smacznej kawy, zjeść deser, ale także śniadanie, obiad czy kolację. To świetne miejsce zarówno na chwilę odpoczynku podczas zwiedzania jak i na apetyczny obiad.

Les Deux Magots

Nazwa miejsca Les Deux Magots (dwóch akwizytorów) nawiązuje do statuetek na jednym z filarów budynku. Figurki były inspirowane Dalekim Wschodem i sprzedawcami z pobliskiego sklepu z jedwabiem o takiej samej nazwie (istniejącym od 1812 roku). Sklep z rue Buci w roku 1873 przeniesiono do budynku, gdzie obecnie znajduje się kawiarnia. Nazwa nawiązuje także do sztuki z roku 1813 autorstwa Charles-Augustin Bassompierre’a, nazywanego Sewrinem. Kawiarnia Les Deux Magots znajduje się na bulwarze Saint-Germain des Prés, w 6. dzielnicy Paryża, jej otwarcie miało miejsce w 1885 roku. Od 1933 w kawiarni rozdawana jest nagroda literacka Prix des Deux Magots.

Stali bywalcy i ciekawostki dotyczące miejsca

Kawiarnię przy bulwarze Saint-Germain des Prés odwiedzali między innymi Paul Verlaine, Arthur Rimbaud, Stéphane Mallarmé, Raymond Queneau, Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir, Ernest Hemingway, Albert Camus, Pablo Picasso czy Bob Welch. Zbierała się tu intelektualna elita oraz różnorodni artyści. Kawiarnia Les Deux Magots została otwarta w 1989 w Tokio, w Japonii. Kawiarnia wielokrotnie stawała się miejscem kręcenia scen filmowych czy teledysków. Miejsce możemy zobaczyć w filmie Nietykalni. Jean-François Debord namalował obraz uwieczniający Les Deux Magots.

 

Adres:
6 Place Saint-Germain des Prés
75006 Paris, Francja

Dojazd:
metro 4 stacja Saint-Germain-des-Prés

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Église Saint-Roch w ParyżuÉglise Saint-Julien-le-Pauvre w Paryżu