Niezwykłe jedzenie w Paryżu: kilka propozycji

Podczas wielu wycieczek do Paryża natrafiłam na kilka naprawdę niezwykłych rzeczy do jedzenia. Jakie niezwykłe jedzenie w Paryżu warto zjeść? Co mnie zaskoczyło? Sprawdźcie!

Crêpes w środku miasta

Kiedy po raz pierwszy pojechałam do Paryża byłam zachwycona – zamiast budek z goframi i lodami, które były w Polsce w stolicy Francji można było zjeść także świeżo smażonego naleśnika. Budki ze smażonymi na naszych oczach naleśniki są w Paryżu bardzo popularne. Możemy zdecydować się na naleśniki na słodko i na słono, z konfiturami, serem i wieloma innymi dodatkami. Osobom, które są we Francji po raz pierwszy polecamy spróbować popularnej konfitury z kasztanów czy mleka. Niemal w każdej budce tego typu znajdziecie crêpes ze Spéculoos. Zastanawiacie się co to takiego? Spéculoos są przysmakiem szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia – to chrupiące ciasteczka korzenne ozdobione wyciśniętym ornamentem. Crêpes ze Spéculoos nie są naleśnikami z ciasteczkami, nazwa Spéculoos jest stosowana także jako określenie korzennego, bardzo słodkiego kremu (o konsystencji podobnej do Nutelli). Naleśniki z korzennym kremem są przepysznym dodatkiem idealnym jako przekąska podczas spaceru po Paryżu.

Budki z naleśnikami znajdują się między innymi przy wieży Eiffla, place de la Concorde czy na Montmartre – z pewnością dostrzeżecie je bez problemów, kiedy poczujecie zapach smażonych naleśników!

Lody-kwiaty

Kilka lat temu w Paryżu prawdziwą rewolucję zrobiła lodziarnia Amorino. Lokale tej marki znajdują się w wielu miejscach w stolicy Francji i są bardzo popularne. Stały się jeszcze bardziej znane, gdy lodziarnia Amorino wypromowała nowy rodzaj lodów – nakładane łopatką lody tworzą piękną różę. Poza aspektem estetycznym chodzi przede wszystkim o spróbowanie kilku smaków – można wybrać nowy smak dla każdej nałożonej „łopatki”. Przyznajemy lody-kwiaty są tak piękne, że aż żal je jeść. Lody-kwiaty dostępne są w trzech rozmiarach – mały, średni i duży.

Kilka lokalizacji Amorino:
13 Rue d’Arcole, 75004 Paryż – na wyspie Cité
9 Rue Montorgueil, 75001 Paryż – niedaleko Les Halles
Place de la Concorde, 75001 Paryż – w ogrodach Tuileries
12 Rue de Steinkerque, 75018 Paryż – niedaleko Sacré-Coeur
1 Rue des Francs Bourgeois, 75004 Paryż – przy Place des Vosges

Niezwykłe jedzenie w Paryżu: czarna bagietka

W 11. dzielnicy Paryża znajduje się naprawdę niezwykłe miejsce – boulangerie Utopie. Można tam kupić przepyszne bagietki, słodkie bułki, ale także nietypowe desery. Boulangerie Utopie jest jednak najbardziej znana z czarnych bagietek. Nietypowe bagietki z węglem zaskakują swoim wyglądem, ale są dosyć smaczne. Czarna bagietka na śniadanie z pewnością zaskoczy wszystkich. Lokal często wykorzystuje również czarny sezam – na przykład do kremów do eklerek, dzięki czemu są one szare niczym beton! Jedzenie nie zawsze zachęca swoim wyglądem, ale jest naprawdę smaczne, świetnie dobrane składniki zapewniają niezwykłe doznania smakowe.

Boulangerie Utopie:
20 Rue Jean-Pierre Timbaud,
75011 Paryż

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

fontaine stravinskyNiezwykłe stacje metra w Paryżu, metro w paryżu