Rejs po Sekwanie – Bateaux Mouches

Spacer po Paryżu jest naprawdę wspaniałym doświadczeniem. Zobaczenie tego miasta na własne oczy przynosi niezwykłe odczucia. Czasem warto jednak spojrzeć na miasto z innej perspektywy i chwilę odpocząć, polecamy Wam wtedy rejs po Sekwanie. Dzisiaj opowiadamy Wam o rejsach Bateaux Mouches.

Bateaux-Mouches

Najpopularniejszą firmą oferującą rejs po Sekwanie jest Bateaux-Mouches. Jej historia sięga XIX wieku, o czym możecie przeczytać w naszym artykule na ten temat. Pierwsi turyści pływali statkiem po Sekwanie w roku 1867 podczas wystawy światowej w Paryżu. Pomysł odniósł ogromny sukces – do dzisiaj rejsy są jedną z ulubionych aktywności turystów w stolicy Francji. Z pokładu statku można podziwiać wiele zabytków i sporo dowiedzieć się o historii Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie jest ciekawą formą spędzenia wolnego czasu zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dzięki rejsowi możemy podziwiać Paryż, a jednocześnie trochę odpocząć od przyjemnego, ale męczącego chodzenia. Oprócz klasycznych rejsów Bateaux-Mouches ma w swojej ofercie także rejsy z brunchem, lunchem czy kolacją. W ofercie są także rejsy z lampką szampana. Z okazji świąt takich jak Boże Narodzenie, Nowy Rok, Walentynki, Dzień Matki, Święto Narodowe 14 lipca organizowane są specjalne rejsy z dodatkowymi atrakcjami

Rejs po Sekwanie – trasa

Pierwszym ważnym obiektem na trasie rejsu jest Plac Zgody, czyli Place de la Concorde. Następnie statek udaje się w stronę Luwru, w oddali można dostrzec także wieżę Saint-Jacques. Statek płynie koło miejskiego ratusza, czyli Hôtel de Ville. Przepływa obok wyspy Île de la Cité – to właśnie tam można zobaczyć wiele ciekawych miejsc z różnych perspektyw. Rejs po Sekwanie umożliwia zobaczenie Conciergerie, Pałac sprawiedliwości oraz katedry Notre-Dame. Warto zwrócić także uwagę na pobliską Île Saint-Louis. Dostrzec można także okazały budynek Instytutu Świata Arabskiego. Statek zawraca i płynie w drugą stronę. Po tej stronie Sekwany możemy podziwiać Muzeum Monet, Muzeum Orsay, Palais Bourbon, kompleks Invalides, wieżę Eiffla oraz Palais Chaillot.

rejs po sekwanie paryż

Paryż: rejs po Sekwanie

Przydatne informacje

Bateaux-Mouches ma swoją stałą bazę tuż przy moście Alma, dokładny adres to Port de la Conférence, 75008 Paryż. Przy głównym wejściu można kupić bilety na rejs po Sekwanie, wziąć ulotkę informacyjną w różnych językach (także po polsku!) oraz zajść do dedykowanego sklepiku z pamiątkami. Rejs statkiem po Sekwanie trwa około godziny. Firma Bateaux-Mouches oferuje rejsy trzema rodzajami statków – w zależności od wybranego rejsu są to pokłady z restauracją lub bez niej.

Bilety na rejs po Sekwanie:

-dorośli: 14 euro
-dzieci poniżej 12 lat: 6 euro
-dzieci poniżej 4 lat: za darmo
-grupy mają stawkę indywidualną, wycenianą po kontakcie

Wysoki sezon (kwiecień-sierpień)

-rejsy co 30 minut od 10:00 do 22:30

Niski sezon (wrzesień-marzec)

-rejsy co 40 minut od 11:00 do 21:20, w weekendy dodatkowy rejs o godzinie 10:15

Adres:

Port de la Conférence,
75008 Paryż

Dojazd:

metro 9 stacja Alma-Marceau
RER C stacja Pont de l’Alma

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

zoo w paryżu