Tanie jedzenie w Paryżu: kilka wskazówek

Zastanawiasz się gdzie tanio zjeść w Paryżu? Dzisiaj zdradzamy kilka wskazówek, które pomogą w znalezieniu ciekawych miejsc, gdzie warto zajść na posiłek.

Jedz na ulicy

Sposobem na tanie jedzenie w Paryżu jest jedzenie z tak zwanych food trucków czy budek z jedzeniem. Z sentymentem wspominamy przepyszne naleśniki z budek ustawionych między innymi w okolicach parków czy popularnych wśród turystów miejsc. Możecie spróbować gorących kanapek, pysznych panini, tosty (croque Monsieur czy Madame) czy naleśników. Dobrą przekąską będą także przepyszne wyroby cukierniczne i piekarnicze z boulangerie. Warto zatrzymać się także przy targach ulicznych, czyli marché. W wielu miejscach można kupić najróżniejsze dania, poznać nie tylko francuskie smaki, ale tak naprawdę kuchnie z całego świata. Słynnym miejscem jest Marché des Enfants Rouge, gdzie możemy delektować się kuchnią hiszpańską, marokańską czy libańską.

Unikaj obrusów

Pierwsza rada może wydawać się nieco dziwna, ale jest prawdziwa i sprawdza się w czasie poszukiwania knajpki z tanim i dobrym jedzeniem. Wiele restauracji ma wystawione na zewnątrz stoliki, warto sprawdzić czy leżą na nich obrusy. Jeśli ich nie ma lub jeśli na stołach leżą papierowe obrusy czy ceraty oznacza to, że miejsce jest tańsze niż restauracje z białymi obrusami. W takich miejscach znacznie krócej czeka się na dania, a ceny są niższe, nie musi to jednak oznaczać gorszego jedzenia. Dobrym miejscem na posiłek są naleśnikarnie – Paryż aż się od nich roi! Znajdziecie tam naleśniki na słodko, ale także wytrawne.

Jedz ile chcesz

Jeśli chcesz spróbować wielu dań i porządnie się najeść warto rozejrzeć się za knajpkami z dopiskiem à volonté. Oznacza to, że płacimy konkretną cenę, zazwyczaj od 10 do 20 euro, za wstęp do knajpki, a potem możemy jeść do woli. Daje nam to możliwość spróbowania wielu dań w cenie jednego. W Paryżu znajdziemy wiele takich restauracji z jedzeniem z różnych zakątków świata. W ten sposób możemy spróbować kuchni azjatyckiej (głównie japońskiej i chińskiej), halal czy wegetariańskiej. Wiele restauracji organizuje kolacje à volonté na konkretny typ dań – w Paryżu warto wybrać się na jedzenie do woli owoców morza czy ostryg (cena jest wtedy oczywiście wyższa).

Tanie jedzenie w Paryżu – okolice placu Saint-Michel

W uliczkach niedaleko słynnej fontanny Saint-Michel (którą zdecydowanie warto zobaczyć!) znajduje się wiele knajpek z greckim i tureckim jedzeniem. Do 10, 15 euro możemy najeść się do syta i spróbować pyszną pitę, tortillę, shoarmę czy kebab.

Zniżki i promocje

Przed wejściem do restauracji najczęściej wystawiane jest menu – można tam spokojnie sprawdzić ile kosztują konkretne dania przed wejściem do środka. Knajpki i restauracje w Paryżu oferują wiele promocji i zniżek. Warto zwracać uwagę na napisy happy hours i sprawdzać ceny menu lunchowego.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

symbole paryża herb paryżatop 5 mostów w paryżu