Top 5 miejsc na piknik w Paryżu

Jesteś zmęczony zwiedzaniem stolicy Francji? Chcesz trochę odpocząć? Polecamy Wam śniadanie, lunch lub kolację na trawie! Odkryjcie top 5 miejsc na piknik w Paryżu – sprawdźcie gdzie możecie odpocząć w pięknym otoczeniu.

Francuzi kochają pikniki i urządzają je naprawdę często. Zazwyczaj jest to spontaniczny wypad, w trakcie przerwy na lunch czy po pracy, bywa jednak, że takie wyjścia są planowane i każda z osób przyrządza coś smacznego i poręcznego do jedzenia. Jedno i drugie to świetny pomysł! Dzisiaj polecamy Wam top 5 miejsc na piknik w Paryżu – mamy nadzieję, że podczas swoich wycieczek z chęcią zjecie w plenerze.

Pole Marsowe

Jeśli chodzi o pikniki, pierwsze miejsce jakie przyszło nam do głowy to Pole Marsowe. Wiosną i latem na rozłożonych kocach przesiaduje tam mnóstwo osób. Najlepiej wybrać się tam na kolację – zjeść, porozmawiać z przyjaciółmi lub napotkanymi osobami, a potem podziwiać pięknie świecącą i migającą wieżę Eiffla. Pole Marsowe jest dobrze skomunikowane z resztą miasta, więc nawet jeśli będziecie siedzieć do późna nie będzie problemu z powrotem do hotelu. Z drugiej strony, wystarczy minąć École Militaire, Invalides i przejść mostem Aleksandra III, aby dotrzeć na rozświetlona Pola Elizejskie. Nocny spacer po Paryżu z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Park Monceau

Chodząc po Paryżu warto zajrzeć do Parku Monceau. To świetne miejsce na piknikowe śniadanie czy lunch, po którym można dalej zwiedzać stolicę Francji. Park Monceau jest pełny skalnych kompozycji, kolumnad i ciekawych pomników. Możemy podziwiać tam nawet piramidę. Jeśli do Paryża wybierasz się z rodziną warto zjeść piknik w tym miejscu – znajduje się tam plac zabaw oraz karuzele dla dzieci.

Top 5 miejsc na piknik w Paryżu

Top 5 miejsc na piknik w Paryżu: Pole Marsowe

Top 5 miejsc na piknik w Paryżu: ogrody Tuileries

Wśród top 5 miejsc na piknik w Paryżu nie mogło zabraknąć znajdujących się w samym centrum ogrodów Tuileries. Położony na historycznej osi stolicy Francji park znajduje się pomiędzy Polami Elizejskimi, Placem Concorde a Luwrem. Ogrody Tuileries zachwycają swoją roślinnością, licznymi rzeźbami oraz fontannami. Znajdują się tam ciemnozielone krzesła oraz leżaki, które doskonale sprawdzą się w czasie pikniku. Możesz wybrać miejsce przy największej fontannie, urządzić piknik nieopodal Oranżerii lub Jeu de Paume, aby mieć widok na plac Concorde lub odpocząć na terenach położonych bliżej Luwru.

Parc Buttes-Chaumont

Idealne miejsce na piknik i podziwianie Paryża? Parc Buttes-Chaumont! Znajdujący się na wzgórzu park pozwala obejrzeć stolicę Francji z zupełnie innej perspektywy. Piękna panorama miasta plus pyszne jedzenie to świetny pomysł na czas wolny. Ogromny teren o powierzchni 25 hektarów kryje w sobie wiele niezwykłych miejsc. Można podziwiać tu przepiękne rośliny, jaskinie skalne, ale przede wszystkim słynną świątynię Sybilli. Pośrodku Parc Buttes-Chaumont znajduje się duże jezioro, świetnymi miejscami na odpoczynek są także tereny obok strumyków czy wodospadu.

Bulwary nad Sekwaną

Kolejnym świetnym miejscem na piknik w Paryżu są bulwary nad Sekwaną. W ramach Paris Plages na bulwarach co roku rozmieszczanych jest wiele atrakcji oraz przydatne stoły i ławki. Piknik nie zawsze musi przecież oznaczać siedzenie na kocu. Zabierzcie ze sobą kosz pełen jedzenia i dobry humor – po posiłku na bulwarach można się poopalać lub po prostu odpocząć patrząc na Sekwanę.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Muzeum Imigracji w paryżu Cité nationale de l'histoire de l'immigrationJebulon/wikimedia commons