Co robić zimą w Paryżu?

Zastanawiasz się co robić zimą w Paryżu? Dzisiaj polecamy Wam pięć ciekawych aktywności idealnych podczas wycieczek do stolicy Francji w takich miesiącach jak grudzień, styczeń i luty.

Choinka w Galeries Lafayette

Co roku wielkim wydarzeniem w Paryżu jest choinka w Galeries Lafayette. Ogromna choinka zdobi jeden z najpopularniejszych domów towarowych w stolicy Francji. Na specjalnie zaprojektowane drzewko co roku czekają wszyscy mieszkańcy Paryża, turyści i esteci z całego świata. Z roku na rok pomysły są coraz śmielsze – w poprzednich latach choinka w Galeries Lafayette była zaprezentowana do góry nogi, miała ruchomy stelaż. Cały rok wszyscy zastanawiają się jak będzie wyglądać nowe drzewko, jaki będzie mieć kolor czy jaki motyw przewodni będzie przedstawiać. Paryż jest miastem mody, a sklepy prezentują tam najwyższy poziom. Dlatego warto zwrócić uwagę na sklepowe witryny – czasami wyglądają one niemal jak dzieła sztuki, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Co robić zimą w Paryżu? Fantastyczne lodowiska

Jeśli zastanawiasz się co robić zimą w Paryżu odpowiedź jest prosta: jeździć na łyżwach. Paryż ma naprawdę niezwykłe lodowiska. Lokalizacje zmieniają się w zależności od konkretnego roku, ale możemy wymienić kilka kultowych miejsc. Imponująco wygląda lodowisko Polecamy także lodowiska w Paryżu na wysokości. W poprzednich latach lodowiska mieściły się między innymi na Tour Montparnasse czy Grande Arche.co robić zimą w paryżu

Jarmarki bożonarodzeniowe

Les marchés de Noël, czyli jarmarki bożonarodzeniowe są jedną z najciekawszych zimowych atrakcji Paryża. Jarmarki są zazwyczaj organizowane od pierwszych dni grudnia i trwają aż do Bożego Narodzenia, a czasami nawet kilka dni dłużej. Grudniowe atrakcje tego typu potrafią przyciągnąć kilkanaście milionów osób! Są to zarówno turyści jak i mieszkańcy Paryża. Jarmarki bożonarodzeniowe są okazją do kupienia smakołyków, pamiątek i wielu innych drobiazgów. Można tam spróbować regionalnych serów i win, kupić grzaniec czy zjeść pieczone kasztany. Jarmarki bożonarodzeniowe w Paryżu są organizowane między innymi na Polach Elizejskich, boulevard Saint-Germain czy przy Hôtel de Ville. Stoiska są wystawiane w wielu dzielnicach i miejscowościach w aglomeracji paryskiej.

Sylwester w Paryżu

Jaki Nowy Rok taki cały rok, a kto nie chciałby się budzić codziennie w Paryżu. Sylwester w Paryżu jest niesamowitym wydarzeniem, ulice wypełniają tłumy ludzi, a miasto tętni życiem. Zabawa sylwestrowa na Polach Elizejskich jest co roku uświetniana spektaklem światło-obraz wyświetlanym na Łuku Triumfalnym. W tym roku w swojej ofercie mamy wycieczkę Sylwester w Paryżu – powitajcie Nowy Rok na Polach Elizejskich razem z nami! Zarezerwować wyjazd możecie TU.

Soldy, czyli wyprzedaże

Z kolei w styczniu i lutym w Paryżu jak i w całej Francji czekają na nas soldy, czyli wielkie wyprzedaże. W czasie wycieczki można więc wygospodarować chwilę na przejście się po kultowych domach towarowych czy odwiedzenie wielkich galerii handlowych. We Francji wyprzedaże są bardzo korzystne – sięgają nawet 90%.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

transport z lotniska do paryżaFête de la Sainte-Catherine