Parc Floral w Paryżu

Stolica Francji jest pełna niezwykłych miejsc. Nie chodzi tu tylko o wspaniałe zabytki, bogate w zbiory muzea i klimatyczne uliczki, ale także przepiękne parki. Dzisiaj polecamy Wam Parc Floral w Paryżu – dowiedzcie się więcej na temat tego miejsca!

Historia miejsca

Parc Floral w Paryżu jest zarówno miejskim parkiem jak i jednym z czterech ogrodów botanicznych w stolicy Francji (inne to Arboretum, Parc de Bagatelle, Serres d’Auteuil). Znajduje się on w 12. dzielnicy miasta, w lasku Vincennes (Bois de Vincennes). Jego historia jest długa i sięga lat 60. XX wieku. To właśnie wtedy w Paryżu poszukiwano miejsca, aby zorganizować trzecie Targi Kwiatów. W lasku Vincennes wydzielono specjalne miejsce, a architekt krajobrazu Daniel Collin zaplanował przestrzeń. Miejsce całkowicie zmieniono pozostawiając jedynie pięknie rosnące sosny. Parc Floral w Paryżu zainaugurowano w 1969 roku (w tym roku obchodzi 50 urodziny!), park ma powierzchnię prawie 31 hektarów.

Parc Floral w Paryżu

Parc Floral w Paryżu, źródło: Patrick.charpiat/Wikimedia Commons i Citron / CC-BY-SA-3.0

Parc Floral w Paryżu z niezwykłymi kwiatami

Całość jest zainspirowana stylem japońskim, podzielona na tematyczne i ogrodnicze pawilony (w tym także szklarnie). W parku znajduje się także miejsce wystawowe, gdzie swoje prace z chęcią przedstawiają młodzi artyści. Oprócz tego Parc Floral w Paryżu ma także scenę, pole do golfa i strefę imprez, na jego terenie mieści się teatr, plac zabaw dla dzieci oraz dwie restauracje. W parku miejsce mają liczne konkursy na najpiękniejsze kwiaty między innymi konkurs tulipanów. Park botaniczny pełny jest niesamowitych kwiatów i roślin. Znajduje się tu imponująca kolekcja 1500 irysów. Warto przyjrzeć się także pelargoniom, kameliom, paprociom, piwoniom, rododendronom oraz azaliom. Pięknie prezentują się łąki kwietne z polnymi kwiatami, łąki z kwiatami cebulowymi czy ogród wodny. W parku znajdują się także stawy i jeziora.

Adres:

Route de la Pyramide, 75012 Paryż

Dojazd:

metro 1 stacja Château de Vincennes
RER A stacja Vincennes

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Musée des Arts et Métiers w paryżuÉglise Sainte-Odile