Pchle targi na terenie paryskiej metropolii

Pchle targi na terenie paryskiej metropolii

Galerie handlowe nigdy nie zapewnią nam tyle emocji co pchle targi. Trzeba się na nich naszukać, ale można odnaleźć prawdziwe skarby. Sprawdźcie, gdzie kupować w Paryżu i jego okolicach.

Targowiska, rynki i pchle targi

Na podparyskich pchlich targach (fr. marché aux puces) można znaleźć dosłownie wszystko. Z jednej strony rodzinne pamiątki, wyprzedawane z szaf ubrania i starą biżuterię, z drugiej meble-antyki, białe kruki (książki), pierścionki z niezwykle drogimi kamieniami i unikatowe modele butów czy elementów garderoby. Pchle targi są popularne na całym świecie, te podparyskie cieszą się ogromną renomą. Często nazywa się je także brokantami (fr. brocants). W wielu takich miejscach można wykupić spacer z przewodnikiem.

pchli targ saint-ouen

LoboStudioHamburg/www.pixabay.com

Pchle targi w Saint-Ouen

Najwięcej pchlich targów oraz najsłynniejsze z nich znajdują się w miejscowości Saint-Ouen. Marché Dauphine uznaje się za największe targowisko z antykami na świecie. Znajdziemy tam także dzieła sztuki, kultowe winyle, niezwykle lampy czy gramofony. Targ jest atrakcją samą w sobie, warto go chociażby zobaczyć, przespacerować się i obejrzeć jakie różnorodności proponuje. Nowoczesny pchli targ z pewnością zaskoczy nas swoim niezwykłych charakterem i wyrafinowaniem. W okolicy istnieje jeszcze co najmniej 7 pchlich targów, między innymi marché Biron, Paul-Bert czy Serpette.

Marché Dauphine
Godziny otwarcia:
9:30-18:00 sobota, niedziela, poniedziałek
miejsce otwarte jest także w piątkowe poranki, nie ma jednak sprecyzowanych godzin
Adres:
132-140 Rue des Rosiers
93400 Saint-Ouen
Dojazd:
metro 4 stacja Porte de Clignancourt
metro 13 stacja Garibaldi (od La Fourche w kierunku Saint-Denis Université)

W drugim końcu paryskiej linii 13 znajduje się z kolei Puces de Vanves. 14. dzielnica także może pochwalić się niezwykłymi antykami, książkami pierwszych wydań oraz efektowną biżuterią.

Godziny:
7:00-13:00 sobota i niedziela
Adres:
14 Avenue Georges Lafenestre
75014 Paris
Dojazd:
metro 13 lub tramwaj 3a stacja Porte de Vanves

Znanym miejscem jest również targowisko Montreuil. Polacy mają nawet własne nazwy dla charakterystycznych, dużych toreb w kratę, mówią na nie montrojówki. Jeśli chcemy znaleźć na przykład ładne kolczyki ze srebra, ale nie wydać na nie fortuny to będzie odpowiednie miejsce.

Godziny otwarcia
7:00-19:30 sobota, niedziela, poniedziałek
Adres:
Avenue du Professeur André Lemierre
75020 Paris
Dojazd:
metro 9 lub tramwaj 3b stacja Porte de Montreuil
metro 9 stacja Robespierre

Do nieco mniejszych pchlich targów na terenie Paryża należy między innymi Puces d’Aligre w 12. dzielnicy. Tu także znajdziemy wiele interesujących przedmiotów i dzieł sztuki.

Godziny otwarcia:
8:00-13:00 wtorek-niedziela
Adres:
place d’Aligre,
75012 Paris
Dojazd:
metro 8 stacja Ledru-Rollin
metro 8 stacja Faidherbe-Chaligny

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

boulogne-billancourt paryż dzielnice paryżaparyskie dworce kolejowe