Pchle targi na terenie paryskiej metropolii

Galerie handlowe nigdy nie zapewnią nam tyle emocji co pchle targi. Trzeba się na nich naszukać, ale można odnaleźć prawdziwe skarby. Sprawdźcie, gdzie kupować w Paryżu i jego okolicach.

Targowiska, rynki i pchle targi

Na podparyskich pchlich targach (fr. marché aux puces) można znaleźć dosłownie wszystko. Z jednej strony rodzinne pamiątki, wyprzedawane z szaf ubrania i starą biżuterię, z drugiej meble-antyki, białe kruki (książki), pierścionki z niezwykle drogimi kamieniami i unikatowe modele butów czy elementów garderoby. Pchle targi są popularne na całym świecie, te podparyskie cieszą się ogromną renomą. Często nazywa się je także brokantami (fr. brocants). W wielu takich miejscach można wykupić spacer z przewodnikiem.

pchli targ saint-ouen

LoboStudioHamburg/www.pixabay.com

Pchle targi w Saint-Ouen

Najwięcej pchlich targów oraz najsłynniejsze z nich znajdują się w miejscowości Saint-Ouen. Marché Dauphine uznaje się za największe targowisko z antykami na świecie. Znajdziemy tam także dzieła sztuki, kultowe winyle, niezwykle lampy czy gramofony. Targ jest atrakcją samą w sobie, warto go chociażby zobaczyć, przespacerować się i obejrzeć jakie różnorodności proponuje. Nowoczesny pchli targ z pewnością zaskoczy nas swoim niezwykłych charakterem i wyrafinowaniem. W okolicy istnieje jeszcze co najmniej 7 pchlich targów, między innymi marché Biron, Paul-Bert czy Serpette.

Marché Dauphine
Godziny otwarcia:
9:30-18:00 sobota, niedziela, poniedziałek
miejsce otwarte jest także w piątkowe poranki, nie ma jednak sprecyzowanych godzin
Adres:
132-140 Rue des Rosiers
93400 Saint-Ouen
Dojazd:
metro 4 stacja Porte de Clignancourt
metro 13 stacja Garibaldi (od La Fourche w kierunku Saint-Denis Université)

W drugim końcu paryskiej linii 13 znajduje się z kolei Puces de Vanves. 14. dzielnica także może pochwalić się niezwykłymi antykami, książkami pierwszych wydań oraz efektowną biżuterią.

Godziny:
7:00-13:00 sobota i niedziela
Adres:
14 Avenue Georges Lafenestre
75014 Paris
Dojazd:
metro 13 lub tramwaj 3a stacja Porte de Vanves

Znanym miejscem jest również targowisko Montreuil. Polacy mają nawet własne nazwy dla charakterystycznych, dużych toreb w kratę, mówią na nie montrojówki. Jeśli chcemy znaleźć na przykład ładne kolczyki ze srebra, ale nie wydać na nie fortuny to będzie odpowiednie miejsce.

Godziny otwarcia
7:00-19:30 sobota, niedziela, poniedziałek
Adres:
Avenue du Professeur André Lemierre
75020 Paris
Dojazd:
metro 9 lub tramwaj 3b stacja Porte de Montreuil
metro 9 stacja Robespierre

Do nieco mniejszych pchlich targów na terenie Paryża należy między innymi Puces d’Aligre w 12. dzielnicy. Tu także znajdziemy wiele interesujących przedmiotów i dzieł sztuki.

Godziny otwarcia:
8:00-13:00 wtorek-niedziela
Adres:
place d’Aligre,
75012 Paris
Dojazd:
metro 8 stacja Ledru-Rollin
metro 8 stacja Faidherbe-Chaligny

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

boulogne-billancourt paryż dzielnice paryżaparyskie dworce kolejowe