Punkty widokowe w Paryżu – zobacz najlepsze panoramy

Zwiedzanie miasta to jedno, ale zobaczenie go z góry, ujrzenie większej panoramy to coś naprawdę niezwykłego. Dzisiaj opisujemy dla Was najlepsze punkty widokowe w Paryżu!

Zabytki: wspaniałe punkty widokowe w Paryżu

Chcesz zobaczyć panoramę Paryża, a jednocześnie zwiedzać miasto? Doskonały pomysł! Wiele zabytków posiada tarasy widokowe. Najpiękniejszy widok rozprzestrzenia się z trzeciego poziomu wieży Eiffla – to punkt obowiązkowy na mapie każdego turysty. Świetnym wyborem jest także taras na wieży Montparnasse, czyli najwyższym wieżowcu Paryża. Warto zaznaczyć, że w pogodne dni można dostrzec panoramę w promieniu nawet 40 kilometrów (!). Dobrym punktem widokowym jest również Łuk Triumfalny – rozciąga się tam wspaniały widok nie tylko na Pola Elizejskie, ale także na dalszą okolice. Ciekawym miejscem jest taras widokowy na wieży katedry Notre-Dame – nie ma tam jednak windy, trzeba wchodzić schodami, ale w tym wnętrzu możemy poczuć się niemal jak disneyowski Quasimodo. Świetnym miejscem jest także ostatnie piętro Centrum Pompidou, a wjazd tam kosztuje naprawdę niewiele.

Przepiękne panoramy za darmo

Doskonałym punktem widokowym jest wzgórze Montmartre. Na specjalnych tarasach widokowych czy siedząc na schodach pod bazyliką Sacré-Coeur można podziwiać przepiękną panoramę. Darmowymi miejscami widokowymi są także górne piętra domów towarowych takich jak Printemps czy Galeries Lafayette.Jakie jeszcze punkty widokowe w Paryżu można odwiedzić, aby za darmo podziwiać miasto? Dobrym wyborem są wyżej położone tereny takie jak Park Belleville w 20. dzielnicy Paryża czy Buttes-Chamont w 19. dzielnicy. Nie zapominajmy, że panoramę miasta można często dostrzec zza szyb metra, które jeździ „górą”, na zewnątrz klasycznych tuneli – taką trasę ma między innymi metro 1 czy 6.

Inna perspektywa

Niektóre miejsca warto zobaczyć po prostu z innej perspektywy, niekoniecznie musi to być panorama. Na wieżę Eiffla najlepiej patrzeć wychodząc przed Palais du Chaillot. Warto obejrzeć ją także od strony École Militaire – można wtedy popatrzeć na dwa wymienione wcześniej budynki. Stojąc pod Łukiem Triumfalnym warto przyjrzeć się temu co na wprost – Polom Elizejskim, Placu Concorde i Luwrowi. W pogodne dni warto wybrać się na La Défense, stanąć pośrodku Grande Arche i spojrzeć przed siebie – oprócz panoramy zobaczymy także oś historyczną, czyli Łuk Triumfalny i Arc du Carrousel. Z kolei Pałac Inwalidów warto oglądać z mostu Aleksandra III, a katedrę Notre-Dame z mostu Sully.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

dzielnice paryża arrondissementÉcole Militaire szkoła wojskowa paryż