Romantyczne miejsca w Paryżu: pomysły na walentynki

Już za kilka dni walentynki, dzisiaj doradzamy Wam romantyczne miejsca w Paryżu. Sprawdźcie różne pomysły na Dzień Zakochanych.

Walentynki: kolacja we dwoje

Świetnym pomysłem na walentynki jest kolacja we dwoje. Warto pójść na elegancką kolację do wykwintnej restauracji czy zaszaleć i wybrać lokal nagrodzony gwiazdką Michelin. Romantyczne miejsca w Paryżu to także małe knajpki i bistra, na przykład w dzielnicy Marais. Intymna atmosfera i specjały francuskiej kuchni sprawią, że to będzie niezapomniany wieczór. W ten wyjątkowy dzień można zaskoczyć drugą połówkę w inny sposób – na przykład wybrać się na drinka do baru położonego na najwyższym piętrze Tour Montparnasse. Dobrym pomysłem na walentynki jest także piknik-kolacja na schodach przed bazyliką Sacré-Coeur, na Polach Marsowych czy nabrzeżach Sekwany.

Romantyczne miejsca w Paryżu: pomysły na walentynki

Jardin des serres d’Auteuil, źródło: Salix/Wikimedia Commons

Muzeum na Dzień Zakochanych

Paryż słynie z niezwykłych muzeów. Do kilku z nich warto wybrać się w czasie walentynek. Polecamy Wam przede wszystkim Muzeum życia romantycznego. Warto tam zajść po urokliwym spacerze na Montmartre. W muzeum można podziwiać obrazy, rzeźby oraz przedmioty osobiste znanych osób z epoki romantyzmu. Po obejrzeniu wystawy można odpocząć w przepięknym ogrodzie przy Muzeum życia romantycznego, napić się lub coś zjeść w pijalni herbaty. Dobrym pomysłem jest także Muzeum Wina – można wybrać się tam na degustację wina z sommelierem. Jeśli druga połówka jest miłośnikiem sztuki możecie pójść do Luwru, Centre Pompidou, Muzeum Orsay czy wiele innych muzeów.

Romantyczne miejsca w Paryżu: urokliwy spacer lub rejs

Pogoda we Francji jest o wiele łagodniejsza niż w Polsce. W walentynki można przejść się na romantyczny spacer. Dobrym miejscem są Ogrody Luksemburskie. Można podziwiać tam wiele rzeźb oraz imponujących fontann. Polecamy zobaczyć Fontannę Medyceuszy, Czterech Stron Świata czy Delacroix oraz obejrzeć z bliska Pałac Luksemburski, w którym mieści się Senat. Świetnym miejscem na spacer jest urokliwy park Buttes-Chaumont – można chodzić po nim godzinami. Jakie jeszcze romantyczne miejsca w Paryżu możemy polecić na spacer? Lasek Buloński, a w szczególności Parc de Bagatelle. Przepięknymi miejscami są także Park Monceau oraz ogród ze szklarniami w Auteil (fr. Jardin des serres d’Auteuil). Nie macie ochoty na chodzenie? Wybierzcie się w rejs statkiem po Sekwanie i zobaczcie najpopularniejsze miejsca w Paryżu.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

top 5 muzeów znanych artystów w paryżufontaine stravinsky