Sylwester w Paryżu: jak go spędzić?

Mimo że do końca roku jeszcze daleko warto planować już sylwestrową zabawę – szczególnie jeśli ma to być wyjazd. Dzisiaj podpowiadamy Wam jak spędzić Sylwester w Paryżu.

Sylwester jest zawsze doskonałą okazją, żeby zamknąć ubiegły rok i otworzyć całkiem nowy rozdział w swoim życiu. Mówi się, że jaki Nowy rok taki cały rok, a kto nie chciałby codziennie budzić się w Paryżu? Stolica Francji zimą jest naprawdę urokliwa. Zabytki wyglądają przepięknie w czasie zimowej aury, a pogoda jest łagodniejsza niż w Polsce. Można wybierać się na długie spacery połączone ze zwiedzaniem muzeów czy kościołów.

Spotkanie ze sztuką

Zanim wybierzesz się na świętowanie sylwestrowej nocy warto pozwiedzać muzea. Większość z nich jest czynna w sylwestra – czasami skrócone są jedynie godziny zwiedzania. W sylwestra w muzeach w Paryżu nie ma tłoku ani dużych kolejek jak bywa w czasie wakacji. Jeśli chcesz spędzić ten dzień na podziwianiu sztuki najlepiej zacznij od samego rana, potem zrób sobie przerwę, a wieczorem wybierz się na jedną z wielu oferowanych przez miasto atrakcji.

Urokliwy rejs statkiem po Sekwanie lub wieczór z kulturą

Wiemy, że do sylwestra jeszcze daleko, ale miejsca na różnorodne atrakcje znikają jak świeże bułeczki, dlatego warto zastanowić się wcześniej co chcemy robić. Im wcześniej kupimy bilety tym większa szansa, że będą one tańsze. Co robić w sylwestrową noc w stolicy Francji? Dobrym pomysłem na sylwester w Paryżu jest rejs statkiem po Sekwanie. Można wybrać zwykły rejs, podziwiać Paryż przy lampce wina lub zdecydować się na rejs z serwowaną kolacją. Bardzo popularną praktyką wśród Francuzów jest wychodzenie w sylwestrową noc na spektakle. Może to być przedstawienie w operze, teatrze, a nawet kabarecie. To wspaniały moment, aby odwiedzić Operę Garnier czy Moulin Rouge, ale bilety są oczywiście znacznie droższe niż na co dzień.

Sylwester na Polach Elizejskich

Co roku na najsłynniejszej paryskiej ulicy, czyli Polach Elizejskich odbywa się główna część obchodów sylwestra. Spotykają się tam tysiące ludzi – mieszkańcy Paryża, turyści, Francuzi i obcokrajowcy. Od kilku lat obchody Nowego Roku wyglądają tak, że na Łuku Triumfalnym wyświetlane są krótkie spektakle światła i dźwięku, zaprojektowane pod konkretny temat przewodni. Przed północą następuje wielkie odliczanie, a potem powitanie Nowego Roku w Paryżu. Po przejściu Polami Elizejskimi można wybrać się na krótki spacer na przykład pod wieżę Eiffla.

Sylwester w Paryżu z Paryż.pl!

W tym roku Paryż.pl organizuje wycieczkę „Sylwester w Paryżu”. Zapraszamy Was, abyście wzięli w niej udział i świętowali Nowy Rok razem z nami! Wycieczka trwa 5 dni – od 29.12.2019 do 02.01.2020. Cena obejmuje noclegi ze śniadaniem, podróż autokarem, ubezpieczenie, opiekę przewodnika i pilota. Wycieczka „Sylwester w Paryżu” łączy w sobie spędzenie sylwestrowej nocy w Paryżu i zwiedzanie miasta. W planie między innymi: Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, wieża Eiffla, bazylika Sacre-Coeur i Dzielnica Łacińska.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Henri de Toulouse-Lautrecle mur des je t'aime