Walentynki w Paryżu: jak je spędzić, gdzie się oświadczyć?

Już niedługo święto zakochanych. Czas zaplanować jak je spędzić. Polecamy Wam walentynki w Paryżu – taki wyjazd z pewnością będzie niezapomniany.

Paryż od zawsze uznawany jest za miasto zakochanych. Stolica Francji jest miejscem akcji wielu książek i filmów z miłosną fabułą. Znane na całym świecie zabytki, wąskie uliczki, otaczające zewsząd parki i skwery oraz brzegi Sekwany sprawiają, że Paryż ma niezwykły klimat, którego nie da się odtworzyć nigdzie indziej. Związane z artystami miasto zachwyca swoim urokiem na każdym kroku. W Paryżu łatwo się zakochać – w samym mieście, ale można znaleźć tam też miłość swojego życia.

Gdzie oświadczyć się w Paryżu?

Osoby z całego świata wybierają stolicę Francji na oświadczyny. Paryż jest miejscem niezwykłym, a podjęcie decyzji o wspólnym życiu z tym miastem w tle sprawia, że to początek przepięknej drogi. Gdzie oświadczyć się w Paryżu? Wszystko zależy od tego co lubi Twoja ukochana. Dobrym pomysłem będzie zabranie jej na uroczystą kolację i tradycyjne oświadczyny. Jeśli jednak wolisz oświadczyć się w bardziej klimatycznej scenerii polecamy następujące miejsca. Świetnym wyborem są schody wiodące do Sacré-Coeur. Piękny widok na panoramę Paryża, urocza karuzela i najpiękniejsza bazylika jest doskonałą scenerią. Później można przejść się na przykład na Place du Tertre i zamówić u ulicznego artysty portret pary – to pamiątka, która zostanie na długo i będzie przypominać Wam ten niezwykły moment. Wiele osób oświadcza się po wjechaniu/wejściu na wieżę Eiffla. Wrażenie jakie robi ta monumentalna budowla oraz rozpościerający się widok sprawią, że ukochana zaniemówi z wrażenia, ale z pewnością będzie wspominać zaręczyny latami.

Romantyczna stolica Francji

Za bardzo romantyczne oświadczyny uważamy te podczas rejsu statkiem po Sekwanie. Relaksujący szum rzeki, trzymanie się za ręce i podziwianie pięknego miasta z pewnością sprawi, że atmosfera będzie romantyczna. Możesz oświadczyć się także podczas spaceru, przechodząc po jednym z wielu mostów na Sekwanie. Jakie jeszcze mamy propozycje na to gdzie oświadczyć się w Paryżu? Polecamy Wam pełne zieleni i sekretnych zakamarków parki i skwery. Dobrym wyborem jest skwer przy wieży Saint-Jacques, Ogród Luksemburski czy Ogrody Tuileries.

Walentynki w Paryżu – pojedź tam razem z nami!

Jak informowaliśmy już na naszym blogu i Facebooku, w tym roku oferujemy Wam wycieczkę zorganizowaną Walentynki w Paryżu. Czeka Was moc atrakcji, ciekawe trasy zwiedzania, zakwaterowanie w sprawdzonym hotelu i miła atmosfera. Możesz wybrać się na taki wyjazd z drugą połówką lub sam/sama – może właśnie w Paryżu poznasz miłość swojego życia. Walentynki w Paryżu są doskonałym pomysłem nie tylko na spędzenie święta zakochanych, ale także oświadczyny, podróż poślubną czy atrakcyjną wycieczkę. W czasie wycieczki zobaczycie najsłynniejsze zabytki, odwiedzicie muzea, pospacerujecie uliczkami artystycznej dzielnicy Montmartre i wybierzecie się w rejs Sekwaną. Nie czekajcie, zarezerwujcie miejsca już dziś!

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

paryż śladami coco chanelcerkwie w paryżu