Choinka w Galeries Lafayette 2019: La Ruche de Noël

Galeries Lafayette jest najsłynniejszym i jednym z najstarszych domów towarowych w Paryżu. Co roku w okresie świątecznym Bożego Narodzenia wnętrze niezwykłej galerii zdobi zjawiskowa choinka. Na dekoracje czekają Paryżanie, Francuzi i wiele osób z całego świata. W okresie świątecznym choinka w Galeries Lafayette i imponujące wystawy są punktem obowiązkowym każdego turysty i cieszą się ogromną popularnością.

Zamysł

Choinka w Galeries Lafayette przyciąga tłumy, jest swojego rodzaju tradycją, ale i atrakcją domu towarowego. Miłośnicy cały rok czekają i zastanawiają się jaki kolor czy motyw przewodni będzie miała tegoroczna choinka. Osoby odpowiedzialne za świąteczne drzewko coraz częściej „wykorzystują” jego popularność do promowania ważnych tematów. Nie inaczej jest w tym roku. Ekspozycją podjęto istotny dla planety temat pszczół.

Choinka w Galeries Lafayette 2019

Choinka w Galeries Lafayette 2019

Choinka w Galeries Lafayette 2019

Tegoroczna choinka w Galeries Lafayette (jak i towarzyszące jej we wspólnym zamyśle witryny sklepowe) mają temat przewodni La Ruche de Noël, co można przetłumaczyć jako Świąteczny ul. Fantastyczny ul jakim na kilka tygodni staje się galeria jest pełen miodu, pszczół jak również kwiatów. Choinka w Galeries Lafayette 2019 jest ozdobiona kwiatami wokół których unoszą się i latają pszczoły wykonane z połyskujących, metalicznych materiałów. Ekspozycja naprawdę się porusza, a owady wyglądają jakby krążyły przy choince chcąc spić nektar z jej kwiatów. Na szczycie bożonarodzeniowego drzewka znajduje się królowa pszczół. Co 30 minut gaśnie i zapala się na nowo część świateł jednocześnie wprawiając owady w ruch – ul budzi się do życia. Choinka tradycyjnie znajduje się pod La Coupole – przeszkloną kopułą galerii. W tej ekspozycji kopuła symbolizuje niebo.

Choinka w Galeries Lafayette 2019

Galeries Lafayette Paryż: witryny

Witryny

Tak jak wspominałyśmy wcześniej – La Ruche de Noël to nie tylko tematyka choinki w Galeries Lafayette, ale także witryn sklepowych. W tym roku przechadzając się bulwarem Haussmanna podziwić można 11 dużych witryn. Każda z nich związana jest swoją dekoracją z tematem przewodnim, czyli ulem i pszczołami. Z drugiej jednak strony każda witryna bardziej lub mniej eksponuje produkty, które można kupić jako prezent na święta Bożego Narodzenia. Najwięcej miejsca zajmują oczywiście zabawki, ale na witrynach znalazło się miejsce także dla torebek, obuwia, perfum czy kosmetyków. W tym roku każda osoba może zabrać ze sobą część świątecznej magii – w Galeries Lafayette można kupić identyczne bombki jak na fantastycznej choince.

Gdzie jeszcze warto wybrać się będąc zimą w Paryżu? Podpowiadamy TUTAJ

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

Fondation Custodia w Paryżuwyjazd do francji w czasie koronawirusa